Akademia Funduszy w Rzeszowie

Założenia nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjności i konkurencyjności jako kluczowych czynników rozwoju polskiej gospodarki i województwa podkarpackiego to główne tematy, jakie poruszono podczas Akademii Funduszy w Rzeszowie.


Uczczenie pamięci ofiar rzezi wołyńskiej

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaprasza do udziału we Mszy Świętej w intencji ofiar rzezi wołyńskiej. Nabożeństwo zostanie odprawione 10 lipca 2022 r. o godzinie 11:00 w Kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie (u. 3 Maja 20). Po Mszy Świętej, pod umieszczoną na kościele tablicą poświęconą pamięci Polaków pomordowanych na Kresach Wschodnich, zostaną złożone kwiaty.


PGE rozpoczyna budowę II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

PGE rozpoczyna budowę II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

7 lipca br. w Rzeszowie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie – inwestycji PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. W wydarzeniu wziął udziałII wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.


Marsz w 80. rocznicę likwidacji rzeszowskiego getta

W 80. rocznicę likwidacji rzeszowskiego getta odbył się Marsz Pamięci, który przeszedł ulicami miasta. W wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.


Odnaczenia dla ppłk Adama Kantora

Ppłk Adam Kantor odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Za zasługi dla Niepodległej odznaczony został Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości ppłk Adam Kantor. Odznaczenie zostało nadane postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Dodatkowe środki dla Podkarpacia na przewozy autobusowe

Dodatkowe środki na przewozy autobusowe

Ponad 12 mln zł dodatkowych środków z Funduszu  Rozwoju Przewozów Autobusowych otrzymają samorządy z województwa podkarpackiego. Minister Infrastruktury po raz drugi w tym roku zwiększył pulę na organizację przewozów autobusowych w naszym regionie. Łączna kwota na 2022 r. przekroczyła 78 mln zł.


obchody 79. rocznicy śmierci gen. broni Władysława Sikorskiego

Obchody 79. rocznicy śmierci gen. broni Władysława Sikorskiego

W rzeszowskim Parku Jedności Polonii z Macierzą odbyły się obchody 79. rocznicy śmierci gen. broni Władysława Sikorskiego. W uroczystości uczestniczył Radosław Wiatr II wicewojewoda podkarpacki.


Spotkanie wojewody z mieleckimi ratownikami

Sukces mieleckich ratowników

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się dziś z drużyną Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, która zwyciężyła w I Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.


Bezpiecznie nad wodą

Tuż u podnóża solińskiej zapory doszło dziś do wypadku na wodzie. Na ratunek ruszyły połączone służby WOPR, bieszczadzkiego pogotowia ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji. Akcja zakończyła się sukcesem - i choć były to tylko ćwiczenia - to zwracały uwagę na niezmiennie aktualną potrzebę promocji bezpiecznych zachowań nad wodą.


Kolejka gondolowa w Solinie już działa!

To będzie wielka atrakcja w Bieszczadach. Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w Solinie otwarta została właśnie kolej gondolowa. Z wnętrza nowoczesnych wagoników będzie można podziwiać przepiękne bieszczadzkie wzgórza i Jezioro Solińskie.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×