Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

WCZK

Ostrzeżenia


OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE


Zjawisko: Burze

Stopień: 2

Ważność: od godz. 12:00 dnia 22.05.2024 do godz. 02:00 dnia 23.05.2024

Obszar: Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień: 1

Ważność: od godz. 13:00 dnia 21.05.2024 do godz. 20:00 dnia 21.05.2024

Obszar:zlewnie dopływów Wisły po Dęblin oraz zlewnia Strwiąża (podkarpackie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 60%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).