Zasady pobytu Brytyjczyków w Polsce po brexicie

  Wielka Brytania prawdopodobnie opuści Unię Europejską 1 lutego br. na podstawie umowy o wystąpieniu. Dokument ten zawiera między innymi przepisy regulujące zasady pobytu obywateli Wielkiej Brytanii w Polsce po brexicie.


osoba bezdomna

Pomoc dla osób bezdomnych

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m. in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.


Zmiany w oddziale paszportowym

27 grudnia br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki nie pracuje

Zgodnie z zarządzeniem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 27 grudnia będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. W zamian urzędy będą otwarte w sobotę 14 grudnia.


„Zabytek Zadbany 2020”

Narodowy Instytut Dziedzictwa informuje o kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany 2020”, który jest skierowany jest do tych właścicieli obiektów zabytkowych, którzy opiekę nad nimi sprawują w sposób wzorowy i godny propagowania.


Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

22 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV, a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne Krajowego Centrum ds. AIDS.


Zmiany w oddziale paszportowym

Nabór wniosków w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

8 listopada 2019 r. Wojewoda Podkarpacki ogłosił  nabór wniosków o objęcie w roku 2020 r. dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.


"Niepodległa w Europie" - koncert patriotyczny

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na uroczysty koncert pt. „Niepodległa w Europie”, który odbędzie się 15 listopada 2019 r. o godz. 14:00 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, (ul. Grunwaldzka 15). Koncert jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie

Zapraszamy do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość będzie połączona z odsłonięciem pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.


lekarz

Bezpłatne szkolenia dla podmiotów leczniczych

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozpoczęło rekrutację na bezpłatne szkolenia organizowane w ramach projektu: „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.


Zapraszamy na pikniki "Służymy Niepodległej"

10 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w 34 miastach Polski odbędą się pikniki  „Służymy Niepodległej”.