Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Wojewoda podkarpacki ogłasza nabór wniosków na budowę, rozbudowę, przebudowę lub remont dróg lokalnych realizowanych w 2018 r. w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.


Zmiany w oddziale paszportowym

14 sierpnia urząd nie pracuje

Wszystkich klientów Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie informujemy, że w poniedziałek 14 sierpnia urząd nie pracuje.


sygnał alarmowy

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

We wtorek 1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.


Kampania MSWiA

Kampania "Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018"

Zbliża się 100. rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszając Polaków do wspólnego zaprojektowania nowego paszportu, chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, którzy przelewali krew za wolność Polski – powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak podczas inauguracji kampanii społecznej „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018”. Głosować można na stronie zaprojektujpaszport.gov.pl do 10 września br.


ASF

Apel dotyczący afrykańskiego pomoru świń

Apel Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. afrykańskiego pomoru świń.


Komunikat Ministerstwa Finansów

Ostrzeżenie przed konsekwencjami wydawania tzw. rachunku lub paragonu kelnerskiego zamiast paragonu fiskalnego.


Rodzina 500 plus

500 plus na nowy okres

Od 1 sierpnia można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy dla programu "Rodzina 500+". Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres.


220 lat Pieśni Legionów Polskich we Włoszech

20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech.


Zmiany w oddziale paszportowym

Podkarpacki Urząd Wojewódzki uzyskał dofinansowanie na blisko 690 tys. zł

12 lipca br. Komitet Monitorujący zatwierdził listę rankingową projektów zgłoszonych do dofinansowania ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) w ramach naboru nr 7/2017/OG-FAMI.


„Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” – zapraszamy do Polańczyka!

„Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” – zapraszamy do Polańczyka!

Prezentacje sprzętu i wyposażenia, zajęcia w miasteczku ruchu drogowego, pokazy na wodzie, szkolenia pierwszej pomocy, konkursy – to tylko część atrakcji, z których będzie można korzystać 15 lipca w Polańczyku w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.