Zmiany w oddziale paszportowym

Konsultacje społeczne dla organizacji pozarządowych

Wojewoda podkarpacki zaprasza do konsultacji społecznych dotyczących programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami uprawnionymi


„Trenuj z wojskiem” – szkolenia wojskowe dla każdego

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.


Komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.


Jesienna akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 22 września do 1 października 2022 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Komunikat WIOŚ

Informacja dotycząca kontroli interwencyjnej inspektorów WIOŚ w Rzeszowie w związku z zawiadomieniem o zrzucie nieoczyszczonych ścieków do rzeki Wisłok w miejscowości Ujazd.  


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 30 listopada 2022r.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 30 listopada 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 31 sierpnia

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.


1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.  


Święto Wojska Polskiego 2022 - pikniki w całej Polsce

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.


12. edycja akcji "Samorządowcy na ratunek życiu"

Ruszyła 12. edycja organizowanej przez Gminę Wojaszówka akcji „Samorządowcy na ratunek życiu”. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich chętnych do pomagania i dawania drugiemu człowiekowi zdrowia, życia i nadziei.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×