Pierwsze Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi"

W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ma zaszczyt zaprosić na Pierwsze Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”.


Jesienna akcja szczepienie lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 27 września do 6 października br. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Ankieta dla przedsiębiorców

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w badaniu ankietowym nt. mechanizmu podzielonej płatności (MPP) oraz należytej staranności w prowadzeniu biznesu.


Newsletter MRPiPS - bądź na bieżąco!

W tym tygodniu startuje newsletter Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami, zapisz się już dziś.


Nowe paszporty na Święto Niepodległości

Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Tego dnia wejdzie w życie zmiana rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych.


ustawa teczka

Nowelizacja ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej

15 czerwca br. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw.


Cała Europa programuje - coraz bliżej CodeWeek!

Trzy, dwa, jeden… start! Zaczynamy odliczanie do tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Weź w nim udział. To proste!


Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Wojewoda podkarpacki ogłasza nabór wniosków na budowę, rozbudowę, przebudowę lub remont dróg lokalnych, realizowanych w 2019 r. w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.


Widowisko muzyczne "Wolność we krwi"

15 sierpnia 2018 r. o godz. 20.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się niezwykłe widowisko muzyczne Wolność we krwi. Tego dnia w 16 miastach Polski odbędą się pikniki rodzinne, gdzie będzie można obejrzeć transmisję tego widowiska (wstęp wolny). Wojewoda podkarpacki zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu.


Upały wciąż groźne

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane rekordowo wysokie wskazania termometrów. MSWiA apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.