Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wydział Środowiska i Rolnictwa - ŚR

Krzysztof Kosiński

Dyrektor Wydziału


tel.: 17 867-19-18
fax: 17 867-19-50
e-mail: sr@rzeszow.uw.gov.pl
nr pokoju: 520a (sekretariat)

 

Piotr Najda

Zastępca Dyrektora


tel.: 17 867-15-22
fax: 17 867-19-50
e-mail: sr@rzeszow.uw.gov.pl
nr pokoju: 520a (sekretariat)

 

Do najważniejszych zadań Wydziału Środowiska i Rolnictwa należy w szczególności prowadzenie spraw związanych z realizacją programu pomocy państwa skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego w zakresie dofinansowania ich zadań własnych związanych z remontem lub odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych oraz osuwisk; podejmowanie działań zmierzających do zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadań przez Marszałka Województwa Podkarpackiego mających na celu zapewnienie ochrony przeciwpowodziowej województwa; zapewnienie zwrotu części wydatków gmin wykonanych w ramach funduszu sołeckiego; przekazywanie gminom środków finansowych na wypłatę dla rolników zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej; prowadzenie spraw związanych z likwidacją skutków klęsk żywiołowych w rolnictwie; zabezpieczanie środków finansowych na wypłatę przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odszkodowań za szkody łowieckie wyrządzane przez dziki, łosie, daniele, jelenie, sarny w uprawach i płodach rolnych na obszarach obwodów łowieckich polnych oraz na terenach niewchodzących w skład obwodów łowieckich.

Ponadto w strukturze Wydziału Środowiska i Rolnictwa funkcjonuje Państwowa Straż Łowiecka, której głównym zadaniem jest prowadzenie działalności kontrolnej w zakresie ochrony zwierzyny, zwalczania kłusownictwa i wszelkiego szkodnictwa łowieckiego oraz zwalczania przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa.

 

  • Stanowisko pracy do spraw organizacyjnych – (ŚR-I)
  • Wieloosobowe stanowisko pracy do spraw gospodarki wodnej, środowiska i ochrony przyrody – (ŚR-III)
  • Oddział Rolnictwa i Rozwoju Wsi – (ŚR-IV)
  • Oddział Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych – (ŚR-V)
  • w ramach Wydziału działa Państwowa Straż Łowiecka – (ŚR-II)

 

  • sekretariat wydziału – piętro V / pok. 520a
  • udostępnianie informacji o środowisku i jego ochronie – piętro V / pok. 520