Grafika z napisem: ruszyły zapisy na powszechne warsztaty ochrony ludnosci

26 czerwca 2026 r.

Ruszyły zapisy na powszechne warsztaty ochrony ludności

Ruszyły zapisy na powszechne warsztaty ochrony ludności, prowadzone przez partnerów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - Polski Czerwony Krzyż oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. To bezpłatne, praktyczne zajęcia dla wszystkich osób przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które chcą lepiej przygotować siebie i swoich bliskich na sytuacje kryzysowe. Do końca roku mają objąć około 100 tysięcy osób w całej Polsce. Warsztaty są realizowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

Grafika z napisem: Przypominamy, jak chronić zwierzęta podczas upałów

25 czerwca 2026 r.

Upały a dobrostan zwierząt – jak chronić zwierzęta przed wysokimi temperaturami

Wysokie temperatury to poważne zagrożenie nie tylko dla ludzi, lecz także dla zwierząt. Fale upałów mogą prowadzić do przegrzania organizmu, odwodnienia, pogorszenia dobrostanu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci zwierzęcia. W związku z prognozowanymi w najbliższych dniach wysokimi temperaturami, przypominamy o podstawowych zasadach opieki nad zwierzętami towarzyszącymi i gospodarskimi.

Zdjecie przedstawia fragment termometrów z wysoką temperaturą

24 czerwca 2026 r.

Uwaga! Fala upałów na Podkarpaciu

W najbliższych dniach przez Polskę przejdzie fala upałów. W związku z prognozami służby pozostają w pełnej gotowości.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości podpisania umów

24 czerwca 2026 r.

3,6 mln zł na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzemienicy

Gmina Czarna w powiecie łańcuckim otrzymała 3,6 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w Krzemienicy. Placówka będzie dysponowała 30 miejscami dla osób wymagających wsparcia.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości podpisania umów

24 czerwca 2026 r.

Blisko 1 mln zł na wsparcie mieszkańców Podkarpacia

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w ramach otwartych konkursów ofert na 2026 rok.

Wizualizacja Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

24 czerwca 2026 r.

Umowa na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej podpisana!

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie podpisano umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Nowoczesna placówka, której oddanie do użytku zaplanowano na październik 2029 roku, zmieni standardy leczenia najmłodszych pacjentów z Podkarpacia.

23 czerwca 2026 r.

Ponad 288 tys. uczniów z Podkarpacia rozpocznie wakacje. Służby gotowe do sezonu

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji było głównym tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i konferencji prasowej. Służby zapewniają, że są przygotowane do sezonu letniego. Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki podpisała właśnie umowy na wsparcie ratownictwa wodnego kwotą 300 tys. zł.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości podpisania umów

23 czerwca 2026 r.

300 tys. zł na bezpieczeństwo nad wodą

W tym roku zwiększona została pula pieniędzy w budżecie wojewody podkarpackiego na zapewnienie bezpieczeństwa na akwenach wodnych w regionie.

Zdjęcie przedstawia wojewodę podkarpackiego i konsultanta wojewódzkiego w ochronie zdrowia

23 czerwca 2026 r.

Powołanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej

Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

22 czerwca 2026 r.

Wiceminister Sebastian Gajewski w Rzeszowie o reformach społecznych i planach resortu

Wyższa renta wdowia, reforma Państwowej Inspekcji Pracy, zmiany w zasiłku opiekuńczym dla rodziców ciężko chorych dzieci oraz podsumowanie reform wprowadzonych przez resort rodziny były głównymi tematami briefingu prasowego wiceministra Sebastiana Gajewskiego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

22 czerwca 2026 r.

Wielki trening pierwszej pomocy na Podkarpaciu!

Około 200 instytucji, służb i podmiotów z naszego województwa zaangażowało się w organizację Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości

19 czerwca 2026 r.

Ponad 18,7 mln zł na nowoczesne centrum ratownicze w Tarnobrzegu!

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstaje nowoczesne Podkarpackie Centrum Ratownictwa i Koordynacji Transgranicznych Działań Ratowniczych, które będzie służyć szkoleniu strażaków oraz koordynacji działań związanych ze zwalczaniem zagrożeń dla środowiska i bezpieczeństwem mieszkańców.