Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie z tytułem Cuda Polski 2024

Zamek w Łańcucie znalazł się w gronie zwycięzców plebiscytu National Geographic Traveler. Nagrodą jest tytuł „Cuda Polski 2024”. Z każdego województwa mogła wygrać tylko jedna atrakcja turystyczna.


Briefing prasowy ministry Agnieszki Dziemianowicz-Bąk i wiceministry Aleksandry Gajewskiej

1 października rusza program „Aktywny Rodzic”

Już wkrótce wielu polskich rodziców będzie mogło skorzystać z nowych świadczeń. To łącznie nawet 36 tys. zł na dziecko w wieku od 12 do 35 miesiąca życia - niezależnie od dochodów. Ustawa przygotowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma już podpis Prezydenta RP. Wnioski o nowe świadczenia będzie można składać do ZUS od 1 października 2024 r.


Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podczas powołania konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia

Wojewoda powołała konsultantów w ochronie zdrowia

Podkarpacie ma nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia. Powołania na pięcioletnią kadencję wręczyła dziś wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.


Uczestnicy uroczystości z okazji Święta Uniwersytetu Rzeszowskiego

Święto Uniwersytetu Rzeszowskiego

I wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż wziął udział w Święcie Uniwersytetu Rzeszowskiego, które było połączone z nadaniem godności doktora honoris causa prof. Grzegorzowi Węgrzynowi. Tytuł ten został przyznany w uznaniu za wybitne osiągnięcia oraz wkład w rozwój nauki.


Uczestnicy spotkania na Politechnice Rzeszowskiej

Minister nauki Dariusz Wieczorek na Politechnice Rzeszowskiej

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek przebywał wczoraj z wizytą w Rzeszowie, gdzie – w ramach cyklicznych spotkań z władzami polskich uczelni i studentami – odwiedził Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza.


Premier: Wojewodowie muszą być gotowi na sytuacje kryzysowe

Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, spotkali się w Białymstoku z wojewodami, aby omówić koordynację działań administracji w kwestii bezpieczeństwa państwa. W spotkaniu wzięła udział Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.


Konferencja prasowa zapowiadająca festiwal. Piaty od lewej - Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Rozpocznij i zakończ wakacje z festiwalem Wschód Kultury

Ponad 100 bezpłatnych wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, premiery literackie, pokazy filmowe i teatralne - to propozycje przygotowane w ramach trzech odsłon festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku. Tegoroczna podróż ze Wschodem Kultury rozpocznie się 21 czerwca Europejskim Stadionem Kultury w Rzeszowie.


Motorówka ratownictwa wodnego

Zanim wybierzesz się nad wodę, sprawdź "Serwis kąpieliskowy"

Na interaktywnej mapie zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska w Polsce.


„Bezpieczna woda” - akcja informacyjno - edukacyjna

Lato coraz bliżej. Wakacje sprzyjają relaksowi nad wodą. Warto przypomnieć zasady bezpieczeństwa, by nic nie zakłóciło beztroskiego czasu i dobrej zabawy - zachęca Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Uczestnicy uroczystości wręczenia odznaczeń w Przemyślu

Wicewojewoda Wiesław Buż wręczył odznaczenia państwowe

I wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż wręczył – w imieniu Prezydenta RP – odznaczenia państwowe zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.