Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości podpisania umów

24 czerwca 2026 r.

3,6 mln zł na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzemienicy

Gmina Czarna w powiecie łańcuckim otrzymała 3,6 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w Krzemienicy. Placówka będzie dysponowała 30 miejscami dla osób wymagających wsparcia.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości podpisania umów

24 czerwca 2026 r.

Blisko 1 mln zł na wsparcie mieszkańców Podkarpacia

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowy z organizacjami pozarządowymi na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w ramach otwartych konkursów ofert na 2026 rok.

Wizualizacja Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

24 czerwca 2026 r.

Umowa na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej podpisana!

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie podpisano umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Nowoczesna placówka, której oddanie do użytku zaplanowano na październik 2029 roku, zmieni standardy leczenia najmłodszych pacjentów z Podkarpacia.

23 czerwca 2026 r.

Ponad 288 tys. uczniów z Podkarpacia rozpocznie wakacje. Służby gotowe do sezonu

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji było głównym tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i konferencji prasowej. Służby zapewniają, że są przygotowane do sezonu letniego. Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki podpisała właśnie umowy na wsparcie ratownictwa wodnego kwotą 300 tys. zł.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości podpisania umów

23 czerwca 2026 r.

300 tys. zł na bezpieczeństwo nad wodą

W tym roku zwiększona została pula pieniędzy w budżecie wojewody podkarpackiego na zapewnienie bezpieczeństwa na akwenach wodnych w regionie.

Zdjęcie przedstawia wojewodę podkarpackiego i konsultanta wojewódzkiego w ochronie zdrowia

23 czerwca 2026 r.

Powołanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej

Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

22 czerwca 2026 r.

Wiceminister Sebastian Gajewski w Rzeszowie o reformach społecznych i planach resortu

Wyższa renta wdowia, reforma Państwowej Inspekcji Pracy, zmiany w zasiłku opiekuńczym dla rodziców ciężko chorych dzieci oraz podsumowanie reform wprowadzonych przez resort rodziny były głównymi tematami briefingu prasowego wiceministra Sebastiana Gajewskiego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

22 czerwca 2026 r.

Wielki trening pierwszej pomocy na Podkarpaciu!

Około 200 instytucji, służb i podmiotów z naszego województwa zaangażowało się w organizację Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości

19 czerwca 2026 r.

Ponad 18,7 mln zł na nowoczesne centrum ratownicze w Tarnobrzegu!

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstaje nowoczesne Podkarpackie Centrum Ratownictwa i Koordynacji Transgranicznych Działań Ratowniczych, które będzie służyć szkoleniu strażaków oraz koordynacji działań związanych ze zwalczaniem zagrożeń dla środowiska i bezpieczeństwem mieszkańców.

19 czerwca 2026 r.

9,6 mln zł z budżetu państwa na budowę stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki uczestniczyła w podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy nowoczesnej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Inwestycja o wartości około 12 mln zł otrzyma wsparcie z budżetu państwa w wysokości 9,6 mln zł.

17 czerwca 2026 r.

Krajowy Trening Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na Podkarpaciu!

Już 20 czerwca w wielu miastach i miejscowościach województwa podkarpackiego odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. To doskonała okazja, by zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą pomóc uratować ludzkie życie.

Zdjęcie przedstawia uczestników wręczenia odznaczeń państwowych

17 czerwca 2026 r.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła odznaczenia państwowe i wyróżnienia honorowe osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców oraz dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.