Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×

Następca brytyjskiego tronu na Podkarpaciu

Książę Walii rozpoczął dziś wizytę w Polsce. Jej pierwszym punktem było spotkanie z żołnierzami na terenie jednostki 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Przyszły monarcha rozmawiał z ministrem obrony narodowej, wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem oraz wojewodą podkarpackim Ewą Leniart.


Debata o przyszłości rolnictwa w Jasionce

W Jasionce trwa V Europejskie Forum Rolnicze, które stanowi ważną scenę do rozmowy o przyszłości rolnictwa i wyzwaniach, jakie stoją przed polskimi rolnikami – także w kontekście trwającej wojny na Ukrainie. W spotkaniu uczestniczy wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wicewojewoda Radosław Wiatr.


Wizyta pary prezydenckiej Czech

Z wizytą na Podkarpaciu przebywała para prezydencka Republiki Czeskiej. Były to pierwsza oficjalna podróż do Polski prezydenta Petra Pavla. Prezydentowi towarzyszyła małżonka Eva Pavlova, która odwiedziła Medevac HUB w Jasionce oraz punkt UNHCR dla uchodźców w Rzeszowie.


Udana promocja Wojska Polskiego w Boguchwale

Przez dwa dni Boguchwała pełniła funkcję podkarpackiej siedziby promocji Sił Zbrojnych RP. Kulminacyjnym momentem Wojskowych Targów Służby i Pracy była sobotnia przysięga żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.


O kryzysie migracyjnym z irlandzką delegacją

Z wizytą na Podkarpaciu przebywał przedstawiciel irlandzkiego rządu  minister Joe O’Brien, nadzorujący dział społecznego rozwoju, integracji i organizacji charytatywnych. Ministrowi towarzyszył ambasador Irlandii w Polsce Patrick Haughey. Z delegacją spotkała się dziś wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W BOGUCHWALE

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.


655 lat Tyczyna

W Zespole Szkół w Tyczynie odbyły się obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz 655. rocznicy lokacji miasta. W uroczystościach uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Ambasador Rumunii z wizytą u Wojewody

Ambasador Rumunii w Polsce Cosmin Onisii  spotkał się dziś w Rzeszowie z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i dotyczyła różnych obszarów współpracy miedzy państwami.


Fundusze Europejskie dla firm - spotkanie informacyjne

Dziś w Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce odbyła się konferencja poświęcona nowej perspektywie finansowej UE - „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Nowa kadencja KOMITETU OCHRONY PAMIĘCI WALK I MĘCZEŃSTWA

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie drugiej kadencji Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa IPN. Pracom Komitetu w tej kadencji przewodniczyć będzie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.