Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Osoby przecinające wstęgę podczas otwarcia zmodernizowanej pracowni tomografii komputerowej

Nowy tomograf w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

W Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie otwarto zmodernizowaną pracownię tomografii komputerowej, wyposażoną w nowy aparat TK. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Przekazanie agregatów strażakom

Agregaty prądotwórcze trafiły do podkarpackich strażaków

Do jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego trafiły agregaty prądotwórcze. Sprzęt owartości 1,2 mln zł został przekazany z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.


Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zabiera głos podczas konferencji prasowej

Ponad 66 mln zł na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego

O realizacji Funduszu Rozwoju Dróg i rządowym wsparciu na zadania poprawiające bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.


Ćwiczenia ratownicze „Rzeszów 2023”

Blisko 160 podkarpackich strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wytypowanych pododdziałów Podkarpackiej Brygady Odwodowej wzięło udział w wojewódzkich ćwiczeniach ratowniczych pk. „Rzeszów 2023”. W działaniach brali udział także funkcjonariusze Policji, ratownicy PRM, pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz GDDKiA.


Uczestnicy konferencji na temat podkarpackich zabytków

102 mln zł na podkarpackie zabytki

Do województwa podkarpackiego trafi blisko 102 mln zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pozwoli to na wsparcie samorządów w odbudowie i remontach zabytków poprzez dofinansowanie 286 projektów.


Podsumowanie turnieju policyjnego

Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, które patronatem honorowym objęła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  


Droga S19

Decyzja ZRID na kolejny odcinek drogi ekspresowej S19

Wojewoda podkarpacki wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S19 na dziesięciokilometrowym odcinku Miejsce Piastowe –Dukla.


Uczestnicy uroczystości z okazji 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego – obchody w Rzeszowie

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystych obchodach 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.


Nowoczesny tomograf komputerowy trafi do szpitala w Górnie

Do SP ZZOZ “Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie trafi ultranowoczesny tomograf komputerowy o wartości 3,5 mln zł.


Uczestnicy jubileuszu z okazji 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

30 lat Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie obchodzi jubileusz 30-lecia. Z tej okazji w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, w czasie której zasłużeni pracownicy otrzymali odznaczenia państwowe.