Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Przejście graniczne w Korczowej.

Wnikliwe kontrole towarów na granicy. Olej niedopuszczony do obrotu

Na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Korczowej i Medyce trwają wzmożone kontrole towarów wjeżdżających na terytorium RP. Przesyłki, w których służby i inspekcje stwierdzą uchybienia są cofane na Ukrainę, lub kierowane do utylizacji.


W uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy żłobków w Rzeszowie wzięli udział: Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa oraz Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Wysokie dotacje z Programu Maluch+ na wsparcie najmłodszych dzieci

Rzeszów to kolejne podkarpackie miasto, które skorzysta z dotacji z rządowego Programu Maluch+. Stolica regionu na budowę dwóch żłobków otrzyma 15 mln zł. Umowę na dotację podpisano dzisiaj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.


Szczegóły programu przedstawili wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Protas i Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Rządowy program wesprze 22 powiaty w pasie przygranicznym

Z udziałem wiceministra Jacka Protasa rozpoczął się w Rzeszowie cykl spotkań konsultacyjnych projektu programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych. Jego celem jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz rozwój społeczno-gospodarczy. Wszystkie działania wpisywać się będą w aktualne trendy rozwojowe z poszanowaniem środowiska naturalnego.


5,1 mln zł jest warta dodatkowa pula pieniędzy przyznana przez Ministra Infrastruktury na podkarpacki Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Dodatkowe pieniądze na przewozy autobusowe na Podkarpaciu

5,1 mln zł jest warta dodatkowa pula pieniędzy przyznana przez Ministra Infrastruktury na podkarpacki Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Pieniądze zostaną rozdysponowane na przewozy w drodze dodatkowego naboru.


Spotkanie wojewody podkarpackiego z Ambasadorem Ukrainy w Polsce

Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul spotkała się z Wasylem Zwaryczem - Ambasadorem Ukrainy w Polsce, Wasylem Jordanem - Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie oraz Aleksandrem Baczykiem - Konsulem Honorowym Ukrainy w Przemyślu.


Dotacje na remonty i konserwację podkarpackich zabytków

296 wniosków o tegoroczne dotacje na konserwację zabytków wpłynęło do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu. Kwota, która zostanie rozdysponowana na prace remontowo - konserwatorskie wyniesie 9,39 mln zł.


Uczestnicy konferencji prasowej

Wojewoda o nadzorze nad bezpieczeństwem żywności

O kwestiach związanych z nadzorem nad bezpieczeństwem żywności mówiła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podczas konferencji prasowej z udziałem służb sanitarnych i weterynaryjnych.


Konsul generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Zlata Šipošová

Konsul generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Zlata Šipošová z wizytą u wojewody

Konsul generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Zlata Šipošová spotkała się z wojewodą podkarpackim Teresą Kubas-Hul. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.


Infolinia dla producentów rolnych

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie działa specjalna infolinia dla producentów rolnych, dotycząca nieprawidłowości w zakresie przepływu artykułów rolno-spożywczych z Ukrainy.


Podkarpackie Dni Biznesu

Zmiany w ubezpieczeniach społecznych, prawie pracy, prawie podatkowym - konferencja ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału konferencji „PODKARPACIE DLA BIZNESU”.