22 czerwca 2026 r.

Wiceminister Sebastian Gajewski w Rzeszowie o reformach społecznych i planach resortu

Wyższa renta wdowia, reforma Państwowej Inspekcji Pracy, zmiany w zasiłku opiekuńczym dla rodziców ciężko chorych dzieci oraz podsumowanie reform wprowadzonych przez resort rodziny były głównymi tematami briefingu prasowego wiceministra Sebastiana Gajewskiego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

22 czerwca 2026 r.

Wielki trening pierwszej pomocy na Podkarpaciu!

Około 200 instytucji, służb i podmiotów z naszego województwa zaangażowało się w organizację Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Zdjęcie przedstawia uczestników uroczystości

19 czerwca 2026 r.

Ponad 18,7 mln zł na nowoczesne centrum ratownicze w Tarnobrzegu!

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstaje nowoczesne Podkarpackie Centrum Ratownictwa i Koordynacji Transgranicznych Działań Ratowniczych, które będzie służyć szkoleniu strażaków oraz koordynacji działań związanych ze zwalczaniem zagrożeń dla środowiska i bezpieczeństwem mieszkańców.

19 czerwca 2026 r.

9,6 mln zł z budżetu państwa na budowę stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki uczestniczyła w podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy nowoczesnej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Inwestycja o wartości około 12 mln zł otrzyma wsparcie z budżetu państwa w wysokości 9,6 mln zł.

17 czerwca 2026 r.

Krajowy Trening Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na Podkarpaciu!

Już 20 czerwca w wielu miastach i miejscowościach województwa podkarpackiego odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. To doskonała okazja, by zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą pomóc uratować ludzkie życie.

Zdjęcie przedstawia uczestników wręczenia odznaczeń państwowych

17 czerwca 2026 r.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła odznaczenia państwowe i wyróżnienia honorowe osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców oraz dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

17 czerwca 2026 r.

Blisko 15 mln zł na modernizację przejścia granicznego w Medyce

Rozpoczynamy realizację ważnej inwestycji na przejściu granicznym w Medyce - podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowała Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki. - Przebudowany zostanie Budynek Odpraw Autokarów na kierunku wjazdowym do Polski.

Zdjęcie przedstawia fragment przejścia granicznego i znak: Kontrola Graniczna

16 czerwca 2026 r.

Zmiana organizacji odpraw autokarów na wjazd do Polski w Medyce

Tymczasowa zmiana związana jest z przebudową budynku odpraw autokarów. Podejmowane prace docelowo przyczynią się do zwiększenia liczby odpraw, a nowa infrastruktura poprawi komfort przekraczania granicy.

12 czerwca 2026 r.

16,4 mln zł na budowę 7 boisk piłkarskich – „Orłów”

Podkarpackie samorządy otrzymają 16,4 mln zł dofinansowania na budowę siedmiu pełnowymiarowych boisk piłkarskich. - Tylko w przeciągu ostatnich dwóch lat i początku tego roku nasz region na rozwój sportu otrzymał rekordowe wsparcie rządowe w wysokości ponad 200 mln zł - podczas konferencji prasowej z udziałem Jakuba Rutnickiego, Ministra Sportu i Turystyki podliczyła Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki.

Nowy żłobek w Strzyżowie.

9 czerwca 2026 r.

Blisko 3,9 mln zł na sale sensoryczne w żłobkach i klubach dziecięcych na Podkarpaciu

Dzięki programowi „Aktywny Żłobek - sale sensoryczne 2026” wsparcie trafi do 30 gmin i 13 podmiotów niepublicznych z Podkarpacia. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie przestrzeni wspierających rozwój sensoryczno-motoryczny dzieci do lat 3.

9 czerwca 2026 r.

Ćwierć wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Święto społeczności akademickiej i całego regionu

W Filharmonii Podkarpackiej zorganizowana została Gala Jubileuszowa z okazji 25-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i środowiska akademickiego z całej Polski. Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła, że jubileusz uczelni jest świętem nie tylko społeczności akademickiej, ale również całego Podkarpacia.

Zdjęcie przedstawia wojewodę podkarpackiego Teresę Kubas-Hul, Martina Gärtnera, Konsula Generalnego Republiki Austrii w Krakowie oraz dr Ewę Cwanek-Florek – kierownik i opiekun naukową Biblioteki Austriackiej w Rzeszowie.

5 czerwca 2026 r.

Wojewoda spotkała się z Konsulem Generalnym Republiki Austrii w Krakowie

Wojewoda Teresa Kubas-Hul spotkała się z Martinem Gärtnerem, Konsulem Generalnym Republiki Austrii w Krakowie.