„Zawołani po imieniu” – Rzeszów upamiętnił Michała Stasiuka

Instytut Pileckiego upamiętnił Michała Stasiuka, zamordowanego za pomoc Żydom w czasie niemieckiej okupacji. W wydarzeniu wzięła udział – w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


„Szprycha” CPK na Podkarpaciu. Wariant inwestorski dla linii Łętownia - Rzeszów wybrany

Spółka Centralny Port Komunikacyjny wybrała wariant inwestorski dla linii Łętownia - Rzeszów. To optymalny przebieg nowej trasy, który najlepiej ze wszystkich analizowanych opcji łączy szereg korzyści z wielu kategorii.


Tarcza TBM dotarła na Podkarpacie

Tunel na budowanej trasie Via Carpatia w województwie podkarpackim, na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica, drążony będzie przez maszynę TBM (ang. Tunnel Boring Machine). Rozłożona na części maszyna przewożona jest na Podkarpacie drogą lądową na ciężarówkach, a jej największe elementy przypłynęły do Polski statkiem z hiszpańskiego portu. Ze Szczecina do Opola przetransportowane zostały barkami i pontonami po Odrze. Największy fragment maszyny dotarł już na plac budowy w Babicy.


Powołanie konsultanta wojewódzkiego

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej.


ITD świętuje dwie dekady działalności!

Dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się obchody 20-lecia działalności kontrolnej Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego w Rzeszowie. W imieniu Prezydenta RP, wojewoda Ewa Leniart wręczyła pracownikom Inspektoratu medale za długoletnią służbę.


Środkowoeuropejski Kongres Historii Gospodarczej

Środkowoeuropejski Kongres Historii Gospodarczej - to spotkanie wybitnych naukowców w Jasionce. W otwarciu wydarzenia wzięła udział wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Andrzeja Gurana

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Brązowy Medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Andrzejowi Guranowi w 50. rocznicę działalności artystycznej.


​Harcerze podsumowali działalność wolontariacką

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w Harcerskiej Gali Wolontariatu „Orły” Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Spotkanie odbyło się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.


ŚWIĘTO KOLEJARZA W PRZEMYŚLU

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Kolejarza.


AKADEMIA BARBÓRKOWA W SANOKU

25 listopada br. w Sanockim Domu Kultury odbyła się uroczysta Akademia Barbórkowa 2022. Udział w wydarzeniu wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×