Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

WDROŻENIE SYSTEMU DO OBSŁUGI SPRAW CUDZOZIEMSKICH / ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ОБРОБКИ З ІНОЗЕМНИМИ СПРАВАМИ / NEW DIGITAL TOOL FOR SUPPORTING FOREIGNERS AFFAIRS

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie został wdrożony system do obsługi spraw realizowanych w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców


Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul i poseł Paweł Kowal na konferencji prasowej w PUW

W Rzeszowie ma powstać oddział UNOPS

Kwestie związane z odbudową Ukrainy oraz otwarciem oddziału UNOPS w Rzeszowie były tematem piątkowej konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.


Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.


Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul

Wojewoda o przejściach granicznych na Podkarpaciu

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowana została w środę konferencja prasowa poświęcona polsko-ukraińskim przejściom granicznym, w tym uruchomieniu drogowego przejścia w Malhowicach.


Wojewoda podczas spotkania z rodzinami zastępczymi

Wojewoda spotkała się z rodzinami zastępczymi

30 maja będziemy obchodzić Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się wyjątkowe spotkanie wojewody Teresy Kubas-Hul z rodzicami zastępczymi i dziećmi.


Program rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych - nabór wniosków

Wojewoda Podkarpacki ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji w ramach „Rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024–2030”.


Osoby odznaczone odznaczeniami państwowymi i wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców.  


Uczestnicy przysięgi wojsk obrony terytorialnej

Uroczysta przysięga Terytorialsów

Ponad 30 ochotników 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożyło dzisiaj przysięgę wojskową na placu przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.


Uczestnicy obchodów z okazji Dnia Strażaka

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

W Dubiecku odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym otwarciem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.


Wydłużenie terminu składania wniosków

W związku z pismem otrzymanym z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczącym wydłużenia terminu składania wniosków w ramach „Rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024–2030” Wojewoda Podkarpacki informuje, że zmianie ulega termin rozpoczęcia naboru wniosków o udzielenie dotacji w ramach Programu z 22 maja br. na 29 maja br.