Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Uczestnicy posiedzenia zespołu ds. osuwisk

Obradował zespół do spraw osuwisk

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu nadzorującego realizację zadań w zakresie przeciwdziałania ruchom osuwiskowym oraz usuwania ich skutków.


Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, konsul generalny Niemiec Holger Mahnicke i konsul honorowa Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszka Buk

Wizyta konsula generalnego Niemiec

Konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Holger Mahnicke złożył kurtuazyjną wizytę wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart.


Święto jednostek organizacyjnych MON

W Rzeszowie odbyły się obchody święta Terenowych Organów Wykonawczych Ministra Obrony Narodowej. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


VI Konferencja „Innowacje–Pomiary–Akredytacje”

W Podkarpackim Centrum Innowacji odbyła się VI Konferencja „Innowacje-Pomiary-Akredytacje”, realizowana jak co roku przez Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zabiera głos podczas konferencji prasowej

Ruszył nabór w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych

Ponad 65 mln zł przeznaczono na dofinansowanie przewozów autobusowych w województwie podkarpackim. O szczegółach naboru na 2024 r. mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.


Uczestnicy Forum Obywatelskiego

Podkarpackie Forum Obywatelskie

W Filharmonii Podkarpackiej, z udziałem wojewody Ewy Leniart, odbyło się Podkarpackie Forum Obywatelskie.  To cykliczne wydarzenie, które stanowi platformę wymiany informacji, doświadczeń i przyszłych kierunków działania z myślą o społeczeństwie obywatelskim.


Uczestnicy uroczystego otwarcia zakładu Knorr Bremse

Firma Knorr-Bremse otworzyła zakład w Rzeszowie

Działające od ponad 20 lat w Polsce firma Knorr-Bremse, wspierająca rozwój i bezpieczeństwo rynku kolejowego,  otworzyła uroczyście swój zakład produkcyjno-usługowy w Rzeszowie.


Wizyta ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka spotkała się Ambasadorem Wielkiego Księstwa Luksemburga Paulem Schmitem, któremu towarzyszył Honorowy Konsul Wielkiego Księstwa Luksemburga w Krakowie Szymon Malecki. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.


Namiot na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

Konferencja i warsztaty o błogosławionej Rodzinie Ulmów

Na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się konferencja poświęcona popularyzacji wiedzy o dziedzictwie rodziny Józefa i Wiktorii oraz ich dzieci. Sympozjum towarzyszyły warsztaty tematyczne z zakresu fotografii, pszczelarstwa, budowy domków dla owadów i florystyki.


Uczestnicy konferencji prasowej na temat wsparcia dla onkologii

Rekordowe dofinansowanie podkarpackiej onkologii!

447 mln zł otrzymają dwa ośrodki onkologiczne w naszym województwie. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu z Funduszu Medycznego, dotyczące rekordowego wsparcia szczególnie ważnej dziedziny medycyny, jaką jest onkologia.