Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×

655 lat Tyczyna

W Zespole Szkół w Tyczynie odbyły się obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz 655. rocznicy lokacji miasta. W uroczystościach uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Ambasador Rumunii z wizytą u Wojewody

Ambasador Rumunii w Polsce Cosmin Onisii  spotkał się dziś w Rzeszowie z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i dotyczyła różnych obszarów współpracy miedzy państwami.


Fundusze Europejskie dla firm - spotkanie informacyjne

Dziś w Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce odbyła się konferencja poświęcona nowej perspektywie finansowej UE - „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Nowa kadencja KOMITETU OCHRONY PAMIĘCI WALK I MĘCZEŃSTWA

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie drugiej kadencji Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa IPN. Pracom Komitetu w tej kadencji przewodniczyć będzie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej"

Widowisko „Iskry Niepodległej” dotarło do Rzeszowa!

Nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej dotarł do stolicy Podkarpacia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historiami wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie!


Konferencja w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale

O ograniczaniu strat i marnotrawstwa żywności na konferencji w Boguchwale

O sposobach ograniczania marnotrawstwa żywności rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbyła się w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Uczczono pamięć płk. Leopolda Lisa-Kuli

Uczczono pamięć płk. Leopolda Lisa-Kuli

Na Podkarpaciu uczczono pamięć płk. Leopolda Lisa-Kuli, wychowanego na Rzeszowszczyźnie majora piechoty Wojska Polskiego, kawalera Orderu Virtuti Militari. W obchodach 104. rocznicy jego śmierci uczestniczyła Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.


Odznaczenie zasłużonej Stalowowolanki

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Stalowej Woli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła – przyznany postanowieniem Prezydenta RP – Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości Marii Rehorowskiej.


Jest decyzja! Stalowa Wola będzie miała trzeci most

Wojewoda podkarpacki wydała dokument zezwalający na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie trzeciego mostu na Sanie w Stalowej Woli. Obiekt o długości 1760 m będzie najdłuższym mostem na Podkarpaciu.


Mobilny spektakl „Iskry Niepodległej” już wkrótce w Rzeszowie!

Już 8 marca mobilny spektakl „Iskry Niepodległej” dotrze do Rzeszowa. Widowisko edukacyjne będzie można obejrzeć na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie od strony Ogrodów Bernardyńskich. Wstęp jest bezpłatny.