Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wydział Prawny i Nadzoru - P

Magdalena Kryczka

Dyrektor Wydziału


tel.: 17 867-19-07
fax: 17 867-19-50
e-mail: p@rzeszow.uw.gov.pl
nr pokoju: 243 (sekretariat)

 

Małgorzata Wąsacz

Zastępca Dyrektora


tel.: 17 867-12-44
fax: 17 867-19-50
e-mail: p@rzeszow.uw.gov.pl
nr pokoju: 243 (sekretariat)

 

Do zadań Wydziału Prawnego i Nadzoru należy w szczególności zapewnienie doradztwa i obsługi prawnej Wojewody, Wicewojewody, Dyrektora Generalnego, Urzędu, wykonywanie czynności nadzorczych i kontrolnych w stosunku do jednostek samorządu terytorialnego, organów Izby Rolniczej, Rady Nadzorczej WFOŚiGW, organów administracji zespolonej oraz jednostek organizacyjnych podporządkowanych i nadzorowanych przez Wojewodę w tym prowadzenie kontroli nad działalnością tłumaczy przysięgłych, wykonywanie nadzoru prawnego nad uchwałami, zarządzeniami organów gmin, powiatów i samorządu województwa oraz związków międzygminnych, wydawanie Dziennika Urzędowego Województwa Podkarpackiego, rejestracji i analizy oświadczeń majątkowych osób pełniących funkcje w organach samorządu terytorialnego, przyjmowaniem oświadczeń lustracyjnych od członków organów spółek handlowych z udziałem jednostki samorządu terytorialnego.

 

  • Oddział Kontroli – (P-I)
  • Wieloosobowe stanowisko pracy do spraw nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego i spraw organizacyjnych– (P-II)
  • Stanowisko pracy Redaktora Dziennika Urzędowego Województwa Podkarpackiego– (P-III)
  • Wieloosobowe stanowisko pracy do spraw rejestracji i analizy oświadczeń majątkowych oraz kontroli działalności tłumaczy przysięgłych – (P-IV)
  • Stanowiska pracy radców prawnych

 

  • sekretariat Wydziału – piętro II / pok. 243
  • rejestracja i analiza oświadczeń majątkowych – piętro II / pok. 257
  • Redakcja Dziennika Urzędowego Województwa Podkarpackiego – piętro II / pok. 245