Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wydłużenie terminu składania wniosków

W związku z pismem otrzymanym z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej dotyczącym wydłużenia terminu składania wniosków w ramach „Rządowego programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024–2030” Wojewoda Podkarpacki informuje, że zmianie ulega termin rozpoczęcia naboru wniosków o udzielenie dotacji w ramach Programu z 22 maja br. na 29 maja br.


Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego - dane kontaktowe

Informacja dotycząca Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego.


"Aktywny Maluch 2022–2029". Zmiany w programie

Program Maluch+ został zastąpiony programem "Aktywny Maluch 2022–2029". Wznowiono też ciągły nabór wniosków o dofinansowanie tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech i funkcjonowania nowo utworzonych miejsc opieki.


Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 18 do 26 kwietnia 2024 r. wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Konsultacje dla organizacji pozarządowych w sprawie projektu zarządzenia

Wojewoda Podkarpacki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty uprawnione do konsultacji społecznych dotyczących projektu Zarządzenia Wojewody Podkarpackiego dotyczących zmiany Zarządzenia nr 231/2023 Wojewody Podkarpackiego  z dnia 20 listopada 2023 r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Wojewody Podkarpackiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej w 2024 r.”


Samochody na polsko-ukraińskim przejściu granicznym.

Kontrola sanitarna oleju słonecznikowego pochodzącego z Ukrainy

Inspektorzy sanitarni zakwestionowali kolejny olej słonecznikowy importowany z Ukrainy. Powód? Rozbieżności w dokumentach mogące  sugerować spożywcze a nie techniczne przeznaczenie produktu.


Stragan z owocami na targowisku.

Konkurs „Sposób na Sukces” promujący przedsiębiorczość

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłosiło XXIV edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.


Kolejne oleje niedopuszczone do obrotu jako środki spożywcze

Na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Korczowej i Medyce nadal trwają wzmożone kontrole towarów wjeżdżających na terytorium RP.


Napis komunikat na białym tle

Legionelloza - zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego

Główny Inspektor Sanitarny, w związku ze zbliżającym się sezonem letnim, przypomina o wzroście ryzyka występowania bakterii z rodzaju Legionella oraz działaniach prewencyjnych, ograniczających ryzyko zachorowań na legionellozę.


Napis komunikat na białym tle

Dragon-24 wojsko na największych, planowych ćwiczeniach

Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia.