Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Program Aktywni+ - spotkania informacyjne

W związku z planowanym na luty ogłoszeniem naboru ofert w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021–2025 -  Edycja 2023, Departament Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej,  zaprasza przedstawicieli podmiotów, które zamierzają ubiegać się o dofinansowanie, do udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących tegorocznego naboru.


Wykorzystaj bon turystyczny do końca marca

Wprowadzony w 2020 program Polski Bon Turystyczny jest wciąż jednym z istotnych narzędzi wsparcia społecznego i gospodarczego, zarówno dla polskich rodzin, jak i przedsiębiorców z branży turystycznej. Stymulując popyt na krajową, w tym także lokalną i regionalną turystykę spopularyzował on ideę poznawania własnego kraju, jego przyrody, zabytków i tradycji.


Zmiana dotycząca rezerwacji wizyt w Oddziale Obsługi Cudzoziemców w Rzeszowie

Od 1 lutego 2023 r. zmieni się system rezerwacji wizyt w sprawie legalizacji pobytu cudzoziemca na terytorium RP. Zmiany dotyczą wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę oraz o Kartę Polaka.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

„Centra opiekuńczo – mieszkalne” - lista wniosków

Wojewoda podkarpacki informuje, że w dniu 18 stycznia 2023 r. została opublikowana zatwierdzona przez sekretarza stanu Pawła Wdówika, działającego z upoważnienia ministra rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg – lista rekomendowanych wniosków w ramach realizacji Programu „Centra opiekuńczo – mieszkalne”.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

200 mln zł na wsparcie podmiotów ekonomii społecznej

Blisko 200 mln zł będą mogły w sumie otrzymać podmioty ekonomii społecznej w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programu „Odporność oraz rozwój ekonomii społecznej i przedsiębiorczości społecznej” na lata 2022-2025.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Program „Opieka wytchnieniowa" - lista wniosków rekomendowanych

Sekretarz stanu Paweł Wdówki, z upoważnienia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, zatwierdził listę rekomendowanych wniosków w Programie „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023, finansowanym ze środków Funduszu Solidarnościowego.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - lista rekomendowanych wniosków

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik  zaakceptował listę rekomendowanych wniosków w Programie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2023, finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego.


Rusza 2. edycja „Trenuj z wojskiem”

Tym razem będzie to projekt „Trenuj z wojskiem w ferie”. Od połowy stycznia, do końca lutego w 31 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i w każdym województwie będzie można wziąć udział w popularnych - sobotnich szkoleniach wojskowych dla każdego.


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 28 lutego 2023 r.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych.


Przedsiębiorco! Załóż konto na PUE ZUS już teraz!

Zgodnie z przepisami [1] od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego warto założyć swój profil jak najszybciej.


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×