Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi

Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.


Majowe uroczystości patriotyczne

Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa zapraszają do udziału w majowych uroczystościach patriotycznych.


Sprawozdanie z realizacji działań na rzecz osób bezdomnych w województwach za rok 2022

W 2023 r. przypada termin kolejnej edycji Sprawozdania z realizacji działań na rzecz osób bezdomnych w województwach za rok poprzedni, sporządzanego za pośrednictwem Centralnej Aplikacji Statystycznej.


Projekt „Trenuj jak żołnierz” wystartował

„Trenuj jak żołnierz” to poszerzona – 16-dniowa wersja szkoleń znanych z „Trenuj z wojskiem” dla ochotników chcących nauczyć się podstawowych umiejętności wojskowych.


Wiosenna akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 15 do 27 kwietnia 2023 r. wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Mobilny spektakl ISKRY NIEPODLEGŁEJ rusza w Polskę

Ogólnopolska trasa mobilnego widowiska edukacyjnego rozpocznie się w dniach 2-4 marca 2023 w Przemyślu. Najbliższe przystanki to Łańcut, Rzeszów i Miejsce Piastowe. Docelowo naczepy odwiedzą w 2023 roku około 100 miejscowości we wszystkich województwach.


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 31 maja 2023 r.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 31 maja 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: 3. stopnia CHARLIE-CRP, 2. stopnia BRAVO na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Zmiana Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023

16 lutego 2023 r. Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej zaakceptowała Program o zmianie Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Zmiana Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2023

16 lutego 2023 r. Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej zaakceptowała Program o zmianie Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023.


Konkurs Ofert „Strzelnica w powiecie 2023”

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu ofert „Strzelnica w powiecie 2023”.