Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Programu AOON - podział środków

Sekretarz Stanu w MRIPS Paweł Wdówik zaakceptował listę zatwierdzonych wniosków w ramach Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024


Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie w 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Obowiązki wojewody sprawuje I wicewojewoda podkarpacki

Z dniem 2 listopada br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał Ewę Leniart ze stanowiska Wojewody Podkarpackiego. Wojewoda złożyła rezygnację na ręce premiera, w związku z jej wyborem na posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.


2 listopada br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie będzie nieczynny

W związku z zarządzeniem nr 524 Prezesa Rady Ministrów dotyczącym ustanowienia dnia wolnego za święto przypadające w sobotę, tj. 11 listopada 2023 r. informujemy, że 2 listopada 2023 r. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie będzie nieczynny.  


Konferencja i warsztaty o błogosławionej Rodzinie Ulmów

13 października zapraszamy na konferencję oraz warsztaty poświęcone popularyzacji wiedzy o błogosławionej Rodzinie Ulmów. Wydarzenie, które odbędzie się na parkingu PUW w Rzeszowie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


Święto Wojsk Obrony Terytorialnej - utrudnienia w ruchu w Rzeszowie

W sobotę 30 września2023 r. obchodzone będzie Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Z tej okazji w Rzeszowie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia WOT, defilada wojskowa oraz wielki piknik.


Zaproszenie do udziału w pracach komisji opiniującej wnioski

Wojewoda podkarpacki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji opiniującej wnioski do „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” na 2024 r.


Plakat z napisem "Warta Pamięci"

Akcja "Warta Pamięci" - 16 września także na Podkarpaciu

"WARTA PAMIĘCI" to wydarzenie upamiętniające wkroczenie wojsk sowieckich do Polski 17 września 1939 roku, którego głównym celem jest oddanie hołdu obywatelom polskim zamordowanym przez sowietów na wschodzie kraju.


Jesienna akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 września do 3 października 2023 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Grafika z żołnierzami i napisem "Trenuj z wojskiem"

"Trenuj z wojskiem" - rusza 4. edycja

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.