Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konferencja i warsztaty o błogosławionej Rodzinie Ulmów

13 października zapraszamy na konferencję oraz warsztaty poświęcone popularyzacji wiedzy o błogosławionej Rodzinie Ulmów. Wydarzenie, które odbędzie się na parkingu PUW w Rzeszowie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.


Święto Wojsk Obrony Terytorialnej - utrudnienia w ruchu w Rzeszowie

W sobotę 30 września2023 r. obchodzone będzie Święto Wojsk Obrony Terytorialnej. Z tej okazji w Rzeszowie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia WOT, defilada wojskowa oraz wielki piknik.


Zaproszenie do udziału w pracach komisji opiniującej wnioski

Wojewoda podkarpacki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji opiniującej wnioski do „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” na 2024 r.


Plakat z napisem "Warta Pamięci"

Akcja "Warta Pamięci" - 16 września także na Podkarpaciu

"WARTA PAMIĘCI" to wydarzenie upamiętniające wkroczenie wojsk sowieckich do Polski 17 września 1939 roku, którego głównym celem jest oddanie hołdu obywatelom polskim zamordowanym przez sowietów na wschodzie kraju.


Jesienna akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 września do 3 października 2023 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Grafika z żołnierzami i napisem "Trenuj z wojskiem"

"Trenuj z wojskiem" - rusza 4. edycja

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.


Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 30 listopada 2023 r.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 30 listopada 2023 roku obowiązywanie stopni alarmowych: 3. stopnia CHARLIE-CRP, 2. stopnia BRAVO na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.


Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z 31 sierpnia br. dotyczący zakażeń bakterią Legionella.


Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Komunikat Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący badań próbek wody pobranych 18 sierpnia br. w związku z zakażeniami bakterią Legionella.


Informacja o naborze wniosków w ramach Programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024

Wojewoda Podkarpacki informuje, iż w dniu 16.08.2023 r. Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację Programu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego − edycja 2024 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.