Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Internetowa rejestracja

Dokonując rezerwacji wizyty, w polu imię i nazwisko należy wpisać dane osoby, której rezerwacja dotyczy. Przy stanowisku obsługi weryfikowane są dane personalne osoby, dla której wystawiono rezerwację.
Osoby inne od wskazanych w polu „Imię i nazwisko” nie będą obsługiwane.

Aby umówić się na wizytę w celu złożenia wniosku / odbioru dokumentu (w tym karty pobytu) należy zarejestrować się poprzez kalendarz internetowy. Po kliknięciu w link do rezerwacji terminu na kalendarzu wyświetlą się zaznaczone na czarno dostępne daty, po kliknięciu na datę wyświetlą się wolne godziny wizyt na dany dzień.

Zapraszamy do zgłoszenia się z wypełnionym formularzami wniosków oraz kompletem dokumentów, aby zminimalizować konieczność powtórnego stawienia się w urzędzie. Złożenie kompletu dokumentów umożliwia szybsze procedowanie sprawy.

W przypadku braku możliwości dokonania rezerwacji wizyty poprzez internet w celu złożenia wniosku (przeszkody techniczne albo brak dostępnych terminów), wniosek można przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów, bądź złożyć go w kancelarii ogólnej Urzędu w pokoju nr 27 (parter). Przesłanie wniosku pocztą lub złożenie go w kancelarii ogólnej tutejszego Urzędu może wydłużyć proces oczekiwania na wydanie rozstrzygnięcia w sprawie.

Dotyczy odbioru dokumentów: prosimy o nierezerwowanie terminu wizyty bez uprzedniego upewnienia się w tutejszym Urzędzie, że dokument jest gotowy do odbioru.

Złożenie wniosku o zmianę zezwolenia na pobyt czasowy i pracę nie wymaga osobistego stawiennictwa, dlatego prosimy nie rezerwować terminu za pośrednictwem systemu rejestracji internetowej. Wnioski należy wysyłać za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów, bądź składać je w kancelarii ogólnej Urzędu w pokoju nr 27 (parter).

Dokonanie rezerwacji wizyty za pośrednictwem systemu rejestracji internetowej jest bezpłatne.

W aktywnym okresie rezerwacji można dokonać tylko i wyłącznie jednej rejestracji wizyty. Rejestracje powtarzające się będą anulowane przez administratora systemu.

 

Rzeszów

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców – Oddział Obsługi Cudzoziemców

ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów

 

Internetowa rejestracja do kolejek:

  • składanie wniosków o zezwolenie na pobyt czasowy z powodu wykonywania pracy
  • składanie wniosków o zezwolenie na pobyt czasowy (z innych powodów niż praca), na pobyt stały; na pobyt rezydenta długoterminowego UE
  • składanie wniosków przez ob. UE i ZK(beneficjentów umowy wystąpienia) oraz członków ich rodzin o zalegalizowanie pobytu oraz wymianę dokumentu; Składanie wniosków o: wymianę/wydanie karty pobytu lub innego dokumentu,  przedłużenie wizy; zaproszenie
  • składanie wniosków o obywatelstwo polskie
  • odbiór kart pobytu,  dokumentów ob. UE, zaproszeń
  • składanie wniosków na Kartę Polaka

Rezerwuj wizytę

 

Delegatura w Przemyślu

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców – Oddział Zamiejscowy w Przemyślu

ul. Mickiewicza 10, 37-700 Przemyśl

 

Internetowa rejestracja do kolejek:

  • składanie wniosków o zezwolenie na pobyt czasowy, w tym z powodu wykonywania pracy

Rezerwuj wizytę