Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Patronaty i komitety honorowe

Patronat honorowy lub udział wojewody w komitecie honorowym to wyróżnienia, podkreślające rangę przedsięwzięć, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do:

  • promocji województwa w kraju i na świecie,
  • zachowania i popularyzowania historycznego dziedzictwa lub współczesnych osiągnięć mieszkańców Podkarpacia,
  • twórczego rozwijania inicjatyw społecznych, kulturalnych, naukowych, gospodarczych i sportowych, sprzyjających rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego, umacniania lokalnych więzi wspólnotowych i solidaryzmu społecznego, poprawy jakości życia i wzmacniania potencjału ekonomicznego regionu,
  • realizacji na terenie województwa celów polityki Rady Ministrów.

 

Organizator wydarzenia lub przedsięwzięcia występuje z pisemnym wnioskiem  o przyznanie patronatu honorowego wojewody lub o wyrażenie zgody na udział wojewody w komitecie honorowym.

 

Wniosek może zostać złożony osobiście w Kancelarii Ogólnej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (parter, pok. 27a) lub Biurze Wojewody (II piętro, pok. 249), może zostać przesłany na adres:

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
ul. Grunwaldzka 15
35-959 Rzeszów

 

Faksem na nr 17 867 19 50 lub pocztą elektroniczną na adres: bw@rzeszow.uw.gov.pl.

Wniosek należy złożyć nie później niż 30 dni przed planowaną datą organizacji wydarzenia lub przedsięwzięcia. Wniosek złożony po tym terminie może nie być rozpatrywany.

 

1. Złożenie kompletnego wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu, ani zgodą wojewody na udział w komitecie honorowym.

Organizator, w odpowiedzi na złożony wniosek, otrzyma pisemną odpowiedź zawierającą zgodę lub też odmowę udzielenia patronatu honorowego lub udziału wojewody w komitecie honorowym.

Objęcie patronatu nad przedsięwzięciem lub zgoda wojewody na udział w komitecie honorowym nie oznacza deklaracji wsparcia finansowego, rzeczowego lub organizacyjnego dla wnioskodawcy, ani osobistego udziału Wojewody w imprezie.

 

2. O patronat honorowy lub udział wojewody w komitecie honorowym mogą się ubiegać główni organizatorzy przedsięwzięć.

Organizator, który otrzymał zgodę na patronat honorowy lub na udział wojewody w komitecie honorowym, jest zobowiązany do:

  • zamieszczenia logo wojewody (do uzyskania w Biurze Wojewody pod nr tel. 17 867 12 49 lub bw@rzeszow.uw.gov.pl) oraz informacji o patronacie honorowym lub udziale wojewody w komitecie honorowym danego wydarzenia we wszystkich oficjalnych materiałach promocyjnych i informacyjnych dotyczących tego przedsięwzięcia;
  • umieszczenia na stronie internetowej organizatora linku do strony Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego – www.rzeszow.uw.gov.pl;

 

3. Odebranie patronatu honorowego lub rezygnacja wojewody z udziału w komitecie honorowym może nastąpić w przypadku:

  • prowadzenia przez organizatora lub uczestnika imprezy działań o charakterze promocyjnym, dotyczących konkretnych produktów, usług czy firm, w szczególności w takiej formie, która mogłaby sugerować poparcie dla nich wojewody;
  • lobbingowego  i komercyjnego charakteru przedsięwzięcia.

 

Pliki do pobrania: