Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Kontakt

PUNKTY INFORMACYJNE DLA CUDZOZIEMCÓW ORAZ INFOLINIA:

  • PUW Rzeszów, ul. Grunwaldzka 15, pok. nr 48, tel.:
    17 867 12 65,
  • Delegatura PUW w Przemyślu, ul. A. Mickiewicza 10, pok. nr 5, tel.:
    16 676 23 07
  • Punkt Informacyjny PUW w Przemyślu, budynek Dworca PKP, ul. plac Legionów 1

Pracownicy punktów oraz Infolinii udzielają informacji osobiście oraz telefonicznie w godzinach:

  • Poniedziałek, Środa, Czwartek, Piątek: 7:30 – 15:30
  • Wtorek: 08:00 – 18:00

Punkty Informacyjne dla Cudzoziemców oraz Infolinii udzielają informacji obywatelom państw trzecich w zakresie legalizacji pobytu, porad prawnych, w szczególności związanych z podjęciem legalnej pracy w Polsce, a także informacje dotyczące systemu prawnego obowiązującego w naszym kraju. Oferowana jest również pomoc w kontaktach z instytucjami publicznymi oraz wsparcie z zakresu dialogu międzykulturowego.

Informacje udzielane przez Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców oraz Infolinię nie stanowią źródła prawa ani jego oficjalnej wykładni. Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Informacje udzielane przez Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców oraz Infolinię nie zwalniają z obowiązku samodzielnego zapoznania się z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie wjazdu, pobytu i pracy na terytorium RP.

Projekt Wojewody Podkarpackiego nr 1/8-2017/OG-FAMI współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Projekt Wojewody Podkarpackiego nr 14/10-2019/OG-FAMI współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Projekt Wojewody Podkarpackiego nr 1/14/2022/OG-FAMI „zwiększenie standardu obsługi cudzoziemców w województwie podkarpackim w realiach działań wojennych na Ukrainie” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Punkty Informacyjno-Doradcze oraz Infolinia mają zadanie na bieżąco wspierać cudzoziemców z krajów trzecich w aspekcie udzielania informacji z zakresu legalizacji pobytu, administracyjnych, prawnych, przysługujących praw pracowniczych, doradztwa i pomocy integracyjnej, opieki zdrowotnej, psychologicznej i socjalnej, opieki nad dziećmi oraz łączenia rodzin, działań zwiększających kontakt i integrację ze społeczeństwem polskim.