Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Rejestr tłumaczy języka migowego

Wojewoda Podkarpacki prowadzi rejestr tłumaczy polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN), świadczących usługi na obszarze województwa podkarpackiego.

 

Wpis do rejestru, korzystanie z rejestru, a także zmiana danych podlegających wpisowi są bezpłatne.

Wpisu do rejestru oraz zmiany danych podlegających wpisowi do rejestru dokonuje się niezwłocznie po złożeniu kompletnego wniosku.

 

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

ul. Grunwaldzka 15
35-959 Rzeszów

Wojewódzki Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Województwie Podkarpackim

parter, pokój nr 25

tel.  17 867-10-67
fax: 17 867-19-50
e-mail: wz@rzeszow.uw.gov.pl

 

Wpisu do rejestru tłumaczy polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKGON) dokonuje wojewoda na wniosek tłumacza.

 

Niezbędne dokumenty:

 • Wniosek o wpis do rejestru tłumaczy polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKGON) – formularz F-01/KIU-210
 • Oświadczenie potwierdzające znajomość PJM, SJM lub SKOGN – formularz F-02/KIU-210

 

Pliki do pobrania:

Zmiany danych podlegających wpisowi do rejestru tłumaczy polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKGON) dokonuje wojewoda na wniosek tłumacza.

 

Niezbędne dokumenty:

Wniosek o zmianę danych podlegających wpisowi do rejestru tłumaczy polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKGON) – formularz F-03/KIU-210

 

Pliki do pobrania:

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie udostępnia się wyciąg z rejestru tłumaczy polskiego języka migowego (PJM), systemu językowo-migowego (SJM) i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKGON) zawierający informacje o:

 • numerze wpisu,
 • dacie wpisu,
 • imieniu i nazwisku tłumacza,
 • numerze telefonu i faksu,
 • adresie poczty elektronicznej,
 • zakresie świadczonych usług (rodzaju: PJM, SJM, SKOGN i poziomie),
 • obszarze świadczonych usług.

 

 • Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011 r. nr 209, poz. 1243 z późn. zm.).
 • Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 czerwca 2012 r. w sprawie rejestru tłumaczy polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego i sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (Dz.U. z 2012 r. poz. 652).