Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Opieka wytchnieniowa - nabór wniosków w ramach programu

30 października br. Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.


Wynik naboru do Programu "Centra Opiekuńczo-mieszkalne"

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zatwierdziła listę rekomendowanych wniosków w ramach ogłoszonego w 2023 r. naboru do Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” – edycja 2023.


Informacja o naborze wniosków do Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 - 2030

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji  (koordynator Programu) ogłosił nabór wniosków do Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na rok 2024.


Informacja o konkursie Youth Start-Up Competition (YSC) 2023 dla osób w wieku od 18 do 25 lat

W ramach Europejskiego Tygodnia MŚP Komisja Europejska ogłosiła konkurs Youth Start-Up Competition (YSC) 2023. Konkurs został ogłoszony na stronie UE: Promoting Enterprise blog.


Konkurs Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2023 (EEPA 2023)

Zapraszamy do przesłania zgłoszenia do konkursu Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2023.


Wsparcie programów obejmujących zadania z zakresu pomocy społecznej

Wojewoda Podkarpacki zatwierdził przedstawione przez komisje konkursowe propozycje podziału środków dla organizacji pozarządowych na wsparcie dwóch programów obejmujących zadania z  zakresu pomocy społecznej


Ratownictwo wodne – wyniki otwartego konkursu ofert

Ogłoszenie Wojewody Podkarpackiego dot. wyników otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 r. zadania publicznego z zakresu ratownictwa wodnego na terenie województwa podkarpackiego.


Wyniki VII edycji konkursu „Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae”

22 maja 2023 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu „Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae”.


18. edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze 2023

Konkurs Lodołamacze wkroczył w symboliczną dorosłość. Lodołamacze w kruszeniu barier na rynku pracy są prawdziwymi specjalistami. Ideą Konkursu jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.


Realizacja gry miejskiej „Przygoda z Tatą” - wyniki konkursu

Wojewoda Podkarpacki zatwierdził przedstawioną przez Komisje Konkursową propozycję rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert pn. Organizacja ojcowskiej gry miejskiej „Przygoda z Tatą” w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo – Przygoda Życia” 2023 r.