Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

W Rzeszowie odbył się Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Główne tematy poruszane w ramach wydarzenia to program Dostępność Plus, wyzwania otwartego rynku pracy oraz rola aktywizacji zawodowej i społecznej osób z orzeczoną niepełnosprawnością.


Święto 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich

1. Batalion Strzelców Podhalańskich obchodzi swoje święto

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez 1. Batalion Strzelców Podhalańskich. Jednostka, nawiązująca do historii formacji górskich, obchodzi swoje święto na początku grudnia.


Konferencja wychowawcza

Wychowawcze inspiracje – kolejna konferencja z cyklu „Rodzina w centrum uwagi”

O tym, jak ważne jest wspieranie dziecka w drodze ku dorosłości rozmawiali uczestnicy konferencji naukowo-warsztatowej, która odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.


Cykl szkoleń dla operatorów numerów alarmowych

Operatorzy numerów alarmowych wzięli udział w cyklu szkoleń

Przedstawiciele Sztabu Policji KWP w Rzeszowie przeprowadzili cykl szkoleń dla operatorów numerów alarmowych z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie.


135 rzeszowskiego szpitala im. Fryderyka Chopina

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie obchodzi jubileusz 135-lecia. Z tej okazji w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego odbyła się uroczysta gala połączona z konferencją dotyczącą promocji zdrowia.  W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Konferencja online

„Jakość w ochronie zdrowia” - konferencja naukowa

„Jakość w ochronie zdrowia”  to temat VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Medycznego. W otwarciu wydarzenia wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Podsumowanie rankingu aktywnych gmin

Najaktywniejsze gminy Podkarpacia z wyróżneiniami

Przedstawiciele najaktywniejszych gmin województwa podkarpackiego odebrali dziś wyróżnienia podczas gali podsumowującej 15. edycję Rankingu Aktywnych Gmin Podkarpacia „Złota setka”.


Rusza akcja „Polakom na Ukrainie”

O szczegółach dotyczących zbiórki żywności i innych potrzebnych artykułów dla Polaków na Ukrainie mówiła dziś wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wraz z partnerami akcji podczas briefingu prasowego.


Pomoc dla osób bezdomnych – infolinia 987

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m. in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.


Wyniki Rankingu Gmin Podkarpacia 2022

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła statuetki gminom wyróżniającym się rozwojem społeczno-gospodarczym według danych statystyki publicznej za rok 2021.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×