Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Uczestnicy gali harcerskiej

Gala Harcerskiego Wolontariatu „Orły”

Chorągiew Podkarpacka ZHP po raz kolejny w wyjątkowy sposób podziękowała swoim wychowawcom za bezgraniczne oddanie służbie instruktorskiej. Podczas Gali Harcerskiego Wolontariatu „Orły” do wyróżniających się swoją postawą harcerzy trafiły statuetki, medale i odznaki.


Uczestnicy uroczystości pogrzebowych księcia Lubomirskiego

Pogrzeb państwowy śp. Andrzeja Księcia Lubomirskiego

W Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbyła się uroczystość pogrzebowa Księcia Andrzeja Lubomirskiego, ostatniego ordynata Ordynacji Przeworskiej Lubomirskich, działacza gospodarczego, społecznego i kulturalnego.


Uczestnicy posiedzenia ds. rolnictwa

Posiedzenie Zespołu do spraw rolnictwa i obszarów wiejskich

Zgodnie z obietnicą daną rolnikom, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała Zespół ds. rolnictwa i obszarów wiejskich. Dzisiaj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się pierwsze posiedzenie.


Uczestnicy uroczystości z okazji 670 - lecia lokacji Rzeszowa

Rzeszów świętuje jubileusz 670-lecia

Rzeszów obchodzi jubileusz 670-lecia. Wczoraj w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego odbyła się uroczysta gala, która była okazją nie tylko do podsumowania dotychczasowych działań, ale też do podziękowania osobom, które swoją działalnością wspierają rozwój miasta.


Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podczas konferencji prasowej

Protest przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej zawieszony

Protest przewoźników na drogowych przejściach granicznych z Ukrainą , w tym na przejściu w Korczowej w naszym województwie,  został zawieszony do 1 marca.  


Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podczas konferencji

Wojewoda Podkarpacki ma już zastępców

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek są od dzisiaj wicewojewodami podkarpackimi. Nominację odebrali z rąk wojewody – Teresy Kubas-Hul.


Spotkanie noworoczne z dziennikarzami

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul spotkała się z przedstawicielami mediów lokalnych, by przekazać życzenia noworoczne i porozmawiać o planach na najbliższą przyszłość.


Bezpieczne ferie 2024

- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do przeprowadzenia akcji „Bezpieczne ferie” – powiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, która przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i wydała rekomendacje dla służb.  


Wojewoda podczas konferencji prasowej

Rozbudowa drogi wojewódzkiej  nr 986 już wkrótce

Już wkrótce rozpocznie się rozbudowa drogi wojewódzkiej  nr 986. Dzisiaj w Podkarpackim Zarządzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację prac na odcinku Ostrów-Ropczyce wraz z budową mostu na rzece Wielopolka.


Odznaczenie państwowe

Pośmiertne odznaczenie dla śp. Emila Polita

W Katedrze Rzeszowskiej  odbyła się Msza Święta pogrzebowa śp. Emila Polita – cenionego artysty malarza, wieloletniego wykładowcy w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, laureata nagród za wybitne osiągnięcia artystyczne.