Konferencja prasowa na temat jodku potasu

Wojewoda o dystrybucji jodku potasu

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przedstawiła informacje dotyczące dystrybucji jodku potasu w naszym regionie. W konferencji prasowej uczestniczyli również wojewódzki inspektor sanitarny dr Adam Sidor oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii dr n. med. Mariusz Partyka.


Saudyjczycy odwiedzają Podkarpackie

Przedstawiciele Królestwa Arabii Saudyjskiej przyjechali na Podkarpacie, aby spotkać się z parlamentarzystami, przedstawicielami przedsiębiorców oraz regionalnymi władzami. W spotkaniu uczestniczy także Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej Saad Saleh Alsaleh. Podczas dwudniowej wizyty goście odwiedzą Rzeszów, Krosno i Bóbrkę.


Spotkanie konsultacyjne Rady Dzieci i Młodzieży

Wojewódzkie konsultacje Rady Dzieci i Młodzieży

W Rzeszowie odbyło się wojewódzkie spotkanie konsultacyjne Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Przedstawiciele młodego pokolenia rozmawiali m. in. na temat wyzwań współczesnej edukacji.


Jesienna giełda Ogrodnicza w Boguchwale

Kolejna edycja Jesiennej Giełdy Ogrodniczej w Boguchwale

Już po raz 17. w Boguchwale odbyła się Jesienna Giełda Ogrodnicza. W imprezie, połączonej z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz Ogólnopolską Wystawą Królików, wzięło udział ponad 400 wystawców.


Studenci rozpoczynają nowy rok akademicki

Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023. Wśród rozpoczynających naukę jest niemal 6 tys. studentów pierwszego roku. W trakcie uroczystości wykład wygłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.


Ruszyła budowa zaplecza technicznego dla PKA

W Rzeszowie, na Staroniwie powstanie hala serwisowo-utrzymaniowo-naprawcza wraz budową układu torowego, stacją paliw i myjnią kolejową. Otwarcie hali jest zaplanowane już za rok.


ODSŁONIĘCIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ FUNKCJONARIUSZY POLICJI PAŃSTWOWEJ – OFIARY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

28 września br. w Kalwarii Pacławskiej odbyła się uroczystość upamiętniająca dwóch funkcjonariuszy Policji Państwowej pochodzących z miejscowej parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego - ofiary Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. Udział w uroczystości wzięła I wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


Konferencja prasowa wojewody

Razem bezpieczniej - podkarpackie projekty z dofinansowaniem

Ponad 1 mln zł na dofinansowanie 11 projektów otrzyma województwo podkarpackie w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”. O szczegółach poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.


Rzeszowski Salon Maturzystów

Rzeszowski Salon Maturzystów 2022

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w otwarciu Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Tegorocznym gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się 29 i 30 września jest Politechnika Rzeszowska.


Uroczystość wręczenia odznaczeń

Wicewojewoda wręczył Złoty Krzyż Zasługi

W kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie odbyła się uroczysta gala, w czasie której wręczona została Statuetka św. Michała Archanioła dla Szczególnej Osobowości Ziemi Łańcuckiej. Jest ona wyrazem uznania za wybitne osiągnięcia społeczne, naukowe, sportowe, kulturalne, artystyczne i popularyzatorskie dla dobra powiatu łańcuckiego.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×