Wicewojewoda podkarpacki z wizytą na posterunku straży rybackiej w Tarnobrzegu

Celem wizyty było omówienie prac inwestycyjnych planowanych na terenie działki Komendy Wojewódzkiej Straży Rybackiej oraz związanych z tym możliwości jej zagospodarowania.


Wręczenie aktu nadania obywatelstwa polskiego

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 16 sierpnia wręczył, przyznany postanowieniem Prezydenta RP z dnia 30 czerwca, akt nadania obywatelstwa polskiego.


Zmiana na stanowisku

Z dniem 16 sierpnia, nastąpiła zmiana na stanowisku Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. 


uroczystości zdjęcie

Rzeszowskie obchody Święta Wojska Polskiego

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 15 sierpnia wziął udział w wojewódzkich obchody Święta Wojska Polskiego, które odbyły się w Rzeszowie.


Uroczystości odpustowe w Kalwarii Pacławskiej

W dniach 11-15 sierpnia miał miejsce Wielki Odpust Kalwaryjski w Kalwarii Pacławskiej.


Odznaczenie dla śp. Józefa Konkela

We środę 9 sierpnia zmarł śp. Józef Konkel. W trakcie uroczystości pogrzebowych, które miały miejsce w sobotę 12 sierpnia na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch odczytał postanowienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 sierpnia 2017 r. o nadaniu śp. Józefowi Konkelowi Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski. Odznaczenie zostało przyznane z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego.


konferencja prasowa

Realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

W piątek 11 sierpnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w woj. podkarpackim.


Pierwszy tydzień składania wniosków o 500 plus

Pierwszy tydzień składania wniosków o 500 plus

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przedstawiła 8 sierpnia podczas konferencji prasowej informację dotyczącą pierwszego tygodnia składania wniosków o 500 plus w związku z nowym okresem świadczeniowym.


Spotkanie z pielgrzymami

Spotkanie z pielgrzymami

W niedzielę 7 sierpnia miało miejsce spotkanie na szlaku z uczestnikami 40. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.


Podpisanie projektów

3 mln euro dla polsko-słowackich projektów z Podkarpacia

Program Polska-Słowacja wesprze projekty dotyczące ochrony, rozwoju i promocji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego województwa podkarpackiego.