1 SIERPNIA NA PODKARPACIU ZABRZMIĄ SYRENY

W niedzielę 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.  


Odznaczenia dla pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa w Jaśle

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, w imieniu Prezydenta RP, wręczyła odznaczenia państwowe oraz medale za długoletnią służbę pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa w Jaśle. Uroczystość odbyła się w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.


Niemal 250 nowych i przebudowanych przejść powstanie na Podkarpaciu

Ponad 27 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na realizację zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naszym województwie powstanie 248 nowych i przebudowanych przejść.


Wicepremier Jacek Sasin z wizytą w Łańcucie

Wicepremier, minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin spotkał się dziś z personelem Centrum Medycznego w Łańcucie. Wicepremierowi towarzyszyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 


Wojewoda ogłasza nabór do Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg na 2022 r.

Mamy kolejny nabór w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. To kwota ponad 162 mln zł, która pozostaje do dyspozycji naszych samorządowców – ogłosiła dziś w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Inwestycyjny boom dzięki rządowym funduszom

W Sanoku została podpisana umowa na turystyczne zagospodarowanie nabrzeża Sanu. Inwestycja zakłada powstanie sieci ścieżek pieszo-rowerowych wraz z niezbędną infrastrukturą. Jej realizacja jest możliwa dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przeznaczonych dla gmin górskich. 


Minister zdrowia zachęcał do szczepień

Z wizytą na Podkarpaciu przebywał dziś minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia odwiedził gminę Jeżowe, promując realizację Narodowego Programu Szczepień. Ministrowi towarzyszyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


W Rzeszowie odbyły się konsultacje Strategii Demograficznej 2040

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się dziś konsultacje Strategii Demograficznej 2040. Dokument ma być odpowiedzią na potrzebę zapewnienia korzystnej struktury demograficznej w Polsce. W spotkaniu z samorządowcami wzięła udział Anna Schmidt – sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki.


Posiedzenie dotyczące osuwisk

Posiedzenie dotyczące osuwisk

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu nadzorującego realizację zadań w zakresie przeciwdziałania ruchom osuwiskowym oraz usuwania ich skutków.


Spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków

Wręczenie Odznak Honorowych za Zasługi dla Związku Sybiraków

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w spotkaniu okolicznościowym zorganizowanym przez Związek Sybiraków. Uroczystość była okazją do wręczenia Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Związku Sybiraków.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×