Konferencja prasowa

100 wydarzeń na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek województwa Władysław Ortyl zaprezentowali podczas konferencji prasowej 100 wydarzeń, które będą organizowane w naszym województwie dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Podpisanie umowy

Prawie 117 mln zł na rozwój Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

W Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji, która poprawi jakość usług przewozowych na terenie Rzeszowa i okolic.


Jubileusz HSW

80 lat Huty Stalowa Wola

Huta Stalowa Wola obchodzi jubileusz 80-lecia. 20 maja w uroczystości z tej okazji wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W wydarzeniu uczestniczyła również wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Polsko-Ukraińskie Forum Biznesowe we Lwowie

O polsko-ukraińskich relacjach gospodarczych rozmawiano podczas Polsko-Ukraińskiego Forum Biznesowego, w którym uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Przystanek Historia we Lwowie

W Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie 17 maja 2018 r. zainaugurowana została działalność „Przystanku Historia IPN” poza granicami Polski.


Stalowa.Wola.Kolej.18

Minister Andrzej Adamczyk w Stalowej Woli

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przebywał z wizytą w województwie podkarpackim. Podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli podsumowano kwestie związane z inwestycjami kolejowymi.


Woj.dzień.strażaka11

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

17 maja br. w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie uroczystości Dnia Strażaka, w których wzięła udział wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


Wystawa

Wystawa „Pielęgniarki w habitach”

16 maja br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy w holu budynku głównego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.


Podpisanie porozumienia

Podpisano porozumienie w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom

16 maja br. w siedzibie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podpisano porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom oraz innym dobrom kultury.


Narada w Nowosielcach

Narada dotycząca rolnictwa i obszarów wiejskich

Pod przewodnictwem wojewody Ewy Leniart odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie podkarpackim oraz Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. rolnictwa i obszarów wiejskich.