Dzień.Sołtysa.1

Ogólnopolski Dzień Sołtysa 2019

17 marca br. do Łowicza przybyli sołtysi z całej Polski. W wydarzeniu wzięli także udział m.in.: premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz wojewodowie w tym wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


Nowa Piątka

#NowaPiątka - akcja informacyjna

W Rzeszowie zainaugurowano akcję informacyjną #NowaPiątka. O pakiecie rządowych programów poinformowała podczas briefingu prasowego wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Administracja.Zespolona.1

Narada z administracją zespoloną

15 marca br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie administracji zespolonej, które poprowadzili wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz oraz dyrektor generalny PUW w Rzeszowie Marcin Zaborniak.


Wizyta konsula

Wizyta konsula generalnego USA

Konsul generalny USA w Krakowie B. Bix Aliu złożył kurtuazyjną wizytę wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart.


Ślubowanie policjantów

Uroczyste ślubowanie policjantów

Kolejni funkcjonariusze zasilili szeregi Podkarpackiej Policji. Ślubowanie złożyło dziś 27 policjantów, którym pogratulowała wojewoda Ewa Leniart.


Wręczenie odznaczenia

Adam Kantor odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Ppłk Adam Kantor – postanowieniem Prezydenta RP – został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Konferencja prasowa

Fundusz Dróg Samorządowych - nabór wniosków

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała podczas konferencji prasowej o ogłoszeniu naboru wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


Posiedzenie komisji

Posiedzenie komisji ds. współpracy transgranicznej

W Jarosławiu odbyło się posiedzenie Komisji do spraw Współpracy Transgranicznej działającej w ramach Polsko-Ukraińskiej Międzyrządowej Rady Koordynacyjnej do spraw Współpracy Międzyregionalnej.


Konferencja prasowa wojewody

Konferencja prasowa wojewody

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się z przedstawicielami środków masowego przekazu, aby poinformować o sytuacji związanej z przejściem w ostatnich dniach frontu silnego wiatru, a także o działaniach służb, prowadzonych w związku z niekorzystnymi zjawiskami meteorologicznymi.  


Przemyśl.Kresy.3

Obchody rocznicowe

10 marca br. w Przemyślu odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę ludobójstwa w Hucie Pieniackiej i Korościatynie oraz innych miejscowościach na Kresach i Podkarpaciu. W wydarzeniu udział wzięła wicewojeowda podkarpacki Lucyna Podhalicz.