Spotkanie z samorządowcami na temat ochrony środowiska i mieszkańców Podkarpacia

Ochronie środowiska oraz bioróżnorodności poświęcone zostało spotkanie informacyjne zorganizowane z inicjatywy wojewody podkarpackiego i samorządowców z regionu.


Chorwacki bohater upamiętniony na Podkarpaciu

W Łańcucie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą chorwackiemu banowi Josipowi Jelačiciowi z okazji 220 rocznicy jego urodzin. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz ambasador Republiki Chorwacji w RP Tomislav Vidosevic.


Uroczystość poświęcenia sztandaru SP im. 21 BSP

W Brzezówce odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Podstawowej im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W wydarzeniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Młodzież z Podkarpacia chce decydować o przyszłości

Ponad 3000 osób z Podkarpacia wzięło udział w konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia. W trakcie dyskusji młodzi zwracali uwagę m.in. na potrzebę zwiększenia liczby zajęć dot. tolerancji i zdrowia psychicznego, mówili o konieczności walki z tzw. „patodewelopreką” czy potrzebie kładzenia większego nacisku na właściwe podejście do zajęć wychowania fizycznego.


Dzień Edukacji Narodowej - wyróżnienia z rąk wojewody

Podkarpaccy nauczyciele zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi i resortowymi podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięły udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wicewojewoda Jolanta Sawicka.


Premier wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.


Życzenia wojewody z okazji Dnia Ratownika Medycznego

Z okazji Dnia Ratownika Medycznego wszystkim pracownikom systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne – ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom i lekarzom składam serdeczne podziękowania za pracę pełną profesjonalizmu, poświęcenia, trudu i wyrzeczeń. O tym, jak wielkie jest to wyzwanie dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Był to czas wielkiej próby, której wzorowo podołaliście – nie tylko niosąc pomoc […]


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Nabór wniosków w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”

Wojewoda Podkarpacki informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił dodatkowy nabór wniosków w ramach Programu „Centra opiekuńczo – mieszkalne”.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Nabór wniosków na realizację Programu pn. „Opieka wytchnieniowa”

Wojewoda Podkarpacki informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację Programu pn. „Opieka wytchnieniowa” − edycja 2022.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Nabór wniosków na realizację Programu pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Wojewoda Podkarpacki informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków na realizację Programu pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” − edycja 2022.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×