Będzie kolejna edycja „Bitwy o wozy”

Minister Mariusz Kamiński poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy. Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin.


Otwarcie dworca PKP

Nowy dworzec kolejowy w Sędziszowie Małopolskim

Obiekt, który będzie służyć podróżującym, został zrealizowany według autorskiej koncepcji PKP S.A. w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych.


Otwarcie wystawy „Tu rodziła się Solidarność”

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystym otwarciu wystawy „Tu rodziła się Solidarność” , które odbyło się 1 lipca br. na Placu Armii Krajowej w Mielcu. Wydarzenie wpisuje się w obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności”.


Otwarcie poradni

Otwarcie Poradni powikłań SARS-CoV-2

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystym otwarciu Poradni leczenia powikłań SARS-CoV-2, która będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.


Inwestycja w Brzezinach zakończona

Most, który został uszkodzony w wyniku powodzi, jakie miały miejsce na przestrzeni minionych lat, znów może służyć mieszkańcom.


Wizyta Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda na Podkarpaciu

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził województwo podkarpackie, gdzie spotkał się z mieszkańcami terenów dotkniętych ulewami.


Sesja sejmiku województwa z udziałem wojewody

Wojewoda Ew Leniart przedstawiła podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego aktualną sytuację związaną z intensywnymi opadami deszczu, jakie w ostatnich dniach wystąpiły na Podkarpaciu.


Briefing wojewody

Briefing prasowy wojewody

Aktualna sytuacja powodziowa na Podkarpaciu to temat dzisiejszego briefingu prasowego wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.  Spotkanie z mediami poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


Premier w województwie podkarpackim: Nikt nie zostanie bez pomocy

W związku z trudną sytuacją powodziową w piątek wieczór premier Mateusz Morawiecki udał się na Podkarpacie, by nadzorować działania Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W województwie oprócz straży pożarnej w pomoc zaangażowane są także Wojska Obrony Terytorialnej.


Sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

W nocy 27 czerwca br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie sytuacji w województwie podkarpackim.