Uroczystość w gminie Zagórz

Most w Morochowie oddany do użytku

W Morochowie na rzece Osława powstał długo wyczekiwany przez mieszkańców most. W uroczytsości z okazji zakończenia inwestycji do użytku wzięła udział wojewoda Ewa Leniart.


Podsumowanie konkursu

Podsumowanie Podkarpackiego Gimnazjalnego Konkursu Chemicznego

W Nowej Sarzynie odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego od 20 lat Podkarpackiego Gimnazjalnego Konkursu Chemicznego. Laureatom pogratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę akcji "Burza"

16 maja br. w Rzeszowie wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Akcję „Burza” oraz przeprowadzonej w jej ramach operacji Armii Krajowej "Ostra Brama" na Wileńszczyźnie i Nowogródczyźnie w lipcu 1944 r.


Powołanie konsultanta

Powołanie konsultanta wojewódzkiego

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła powołanie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych dr. hab. n. med. Andrzejowi Cieśli.


Konferencja prasowa

Polityka społeczna w regionie

Realizacja programów rządowych na Podkarpaciu, środki przekazywane samorządom na ich obsługę oraz zadania wykonywane przez pracowników socjalnych to niektóre kwestie poruszone podczas konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW Małgorzaty Dankowskiej.


Podpisanie porozumienia

Wojewódzki Zespół Kooperacji - podpisanie porozumienia

W Rzeszowie zostało podpisane porozumienie w sprawie powołania Wojewódzkiego Zespołu Kooperacji. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.


Dzień strażaka

Dzień Strażaka w Tyczynie

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Tycznie.


Dzień Strażaka

Gminne obchody Dnia Strażaka w Woli Baranowskiej

11 maja w Woli Baronowskiej odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Wydarzenie było połączone z przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla  jednostki OSP.


Otwarcie i poświęcenie Alei Dębów Pamięci Kapelanów Katyńskich

12 maja w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej uczczono pamięć 33 duchownych różnych wyznań i religii, którzy zginęli w sowieckiej niewoli w czasie II wojny światowej. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


Inauguracja 58. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

11 maja br. koncertem w sali balowej Zamku w Łańcucie rozpoczęła się 58. edycja Muzycznego Festiwalu. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.