Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników Arboretum

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła Złote Medale za Długoletnią Służbę pracownikom Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach.


Święto Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości z okazji Święta Wojsk Terytorialnych.


Podpisanie umów

Wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych

Do jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego trafiło wsparcie w ramach programu „Mały Strażak”.


Uroczystości upamiętniające poległych mieszkańców Beska

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzieła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika „Pamięci Mieszkańców Beska Poległych w Walce i Zamordowanych w Latach 1939 – 1945”.


Spotkanie konsultacyjne

Spotkanie konsultacyjne dotyczace zmiany granic Rzeszowa

Odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne zorganizowane przez wojewodę podkarpackiego ws. połączenia Rzeszowa z gminą Krasne. O szczegółach wojewoda Ewa Leniart poinformowała w trakcie spotkania z przedstawicielami mediów.


Jesienna akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 24 września do 3 października br. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Konferencja „PPK Blisko Ciebie”

21 września br. odbyła się wideokonferencja dotycząca wsparcia przedsiębiorców w procesie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Spotkanie otworzyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


Wizyta minister Marleny Maląg

W gminach Adamówka i Tryńcza powstaną centra usług społecznych

Różne formy wsparcia skupione w jednej lokalizacji – to główny cel przyświecający powstaniu centrów usług społecznych. Dzisiaj w Rzeszowie minister Marlena Maląg podpisała umowy na utworzenie CUS-ów z gminami Tryńcza i Adamówka.


Nowy Żłobek w Głowience dzięki programowi Maluch+

Dotacja w wysokości 400 tys. zł pozwoliła na utworzenie 16 nowych miejsc opieki w gminie Miejsce Piastowe. W otwarciu żłobka wzięzła udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, której towarzyszyły: wiceminister Anna Schmidt-Rodziewicz oraz wojewoda Ewa Leniart.


75. rocznica deportacji mieszkańców Harty na Sybir

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy z nazwiskami mieszkańców Harty aresztowanych przez NKWD w marcu 1945 r. i deportowanych na Sybir. Uroczystość odbyła się 20 września br.