Debata z młodzieżą

Podkarpacka młodzież o "Ojcach Niepodległości"

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart po raz kolejny spotkała się z uczniami podkarpackich szkół średnich w ramach cyklu „Debaty z Młodzieżą”. Dyskusja została poświęcona „Ojcom Niepodległości”.


Sejmik

Prezydium Sejmiku i Zarząd Województwa Podkarpackiego na VI Kadencję zostały wybrane

19 listopada br. ukonstytuował się Sejmik Województwa Podkarpackiego VI Kadencji. W uroczystej pierwszej sesji udział wzięły wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


Statystyka publiczna - seminarium

Rola statystyki publicznej - seminarium

„Rola statystyki publicznej w tworzeniu infrastruktury informacyjnej regionu” to temat seminarium zorganizowanego przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie w ramach obchodów jubileuszu 100. rocznicy utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego.


Pomoc dla osób bezdomnych - infolinia 987

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m. in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.


Święto.Niepełnosporawnych12

12. Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych "Razem piękniej”

19 listopada br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbył się przegląd prezentacji artystycznych w wykonaniu podopiecznych domów pomocy społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej, w którym udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


Kongres 590

Na Podkarpaciu odbył się "Kongres 590". Była to już trzecia edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, które stanowi przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału.


Robotyka.Grodzisko.6

Otwarcie Regionalnego Centrum Robotyki Szkolnej w Grodzisku Górnym

16 listopada br. przy udziale ministra edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz wicewojewody podkarpackiego Lucyny Podhalicz uroczyście otwarto Regionalne Centrum Robotyki Szkolnej przy Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji.


Elektryfikacja trasy kolejowej Ocice – Rzeszów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A podpisały umowę za ponad 67 mln zł netto na elektryfikację linii nr 71 Ocice – Rzeszów.


Konferencja prasowa

Elektroniczne zwolnienia lekarskie od 1 grudnia

Od 1 grudnia tradycyjne papierowe zwolnienia zastąpią zwolnienia elektroniczne.


Jeżowe.S19.15

Umowa na realizację kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

14 listopada 2018 r. podpisano umowę na projekt i budowę 11,5 km drogi ekspresowej S19 od węzła Nisko Południe do węzła Podgórze.