Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konsul generalny Austrii w Krakowie z wizytą u wojewody

Data publikacji: 21 marca 2024Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul spotkała się dziś z konsulem generalnym Austrii w Krakowie Martinem Gärtnerem. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.

Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podczas wizyty z konsulem Austrii

Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej Podkarpacia, płaszczyzny turystycznej i kulturalnej, a także kontaktów regionalnych m in. w kontekście współpracy województwa podkarpackiego z krajem związkowym Styria (Steiermark), leżącym w południowej Austrii.

W spotkaniu wziął udział dyrektor Biura Wojewody Jerzy Tabin.

Martin Gärtner objął stanowisko konsula generalnego Republiki Austrii w Krakowie (z właściwością terytorialną dla województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego) 3 października 2022 r. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy ambasadora w Ambasadzie Austrii w Pradze (Czechy) i w Pretorii (Republika Południowej Afryki).

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie.