Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zdrowie

Statystyka sprawozdawcza – metodologia

Zadaniem statystyki sprawozdawczej jest zbieranie sprawozdań z jednostek organizacyjnych podległych Ministerstwu Zdrowia gromadzenie, przechowywanie i opracowywanie zebranych danych oraz ogłaszanie, udostępnianie i rozpowszechnianie wyników badań statystycznych (jako oficjalnych danych statystycznych), dokonanych obliczeń, opracowań i analiz, w tym podstawowych wielkości i wskaźników.

 

Medycyna szkolna

Obowiązek wypełniania sprawozdań MZ-06 mają podmioty wykonujące działalność leczniczą udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą szkolną. Sprawozdanie należy przekazać do Wydziału Polityki Społecznej do 30 września za ostatni rok szkolny.

tel. 17 867-17-08

 

System sprawozdawczy SSOZ

Dane dotyczące opieki nad dziećmi i młodzieżą szkolną należy przekazywać elektronicznie w systemie SSOZ. W celu wypełnienia sprawozdań należy uruchomić przeglądarkę internetową (dedykowaną przeglądarką do pracy w systemie jest MOZILLA FIREFOX) i wpisać w pasku adresu http://www.cez.gov.pl/ lub bezpośrednio przejść do strony https://ssoz.ezdrowie.gov.pl

 

Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące wypełniania sprawozdania MZ-06 można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Matki i Dziecka https://medycynaszkolna.imid.med.pl/do-pobrania

 

Pliki do pobrania:

Sprawozdawczość roczna gromadzona w Oddziale Zdrowia Publicznego

Sprawozdawczość roczna gromadzona w Oddziale Zdrowia Publicznego dotyczy działalności i pracujących w opiece zdrowotnej. Dane przekazywane są w formie elektronicznej w systemie SSOZ.

 

System sprawozdawczości rocznej SSOZ

System Statystyki w Ochronie Zdrowia wspiera ministra właściwego ds. zdrowia w gromadzeniu i opracowywaniu danych statystycznych związanych z sektorem ochrony zdrowia w Polsce, które umożliwią analizę sytuacji zdrowotnej oraz zjawisk zachodzących w ochronie zdrowia. Oddział Zdrowia Publicznego obejmuje swoim zakresem podmioty wykonujące działalność leczniczą na terenie województwa podkarpackiego.

 

www.ssoz.ezdrowie.gov.pl

 

Pliki do pobrania: