Razem bezpieczniej - nabór wniosków

"Bezpieczna Polska" - wydarzenie plenerowe w Rzeszowie

Serdecznie zapraszamy na Piknik z okazji inauguracji stacjonowania wojsk sojuszniczych Stanów Zjednoczonych w Polsce, który odbędzie się 14 stycznia w Rzeszowie na terenie jednostki wojskowej przy ulicy Dąbrowskiego 22 (21 Batalion Dowodzenia) w godzinach 12.00 -17.00, przy czym kulminacja wydarzeń połączona z oficjalnym otwarciem będzie miała miejsce w godz. 13.15-14.30.


Międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem wojewody

Międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem wojewody

„Wykorzystanie innowacyjnych technologii dla zwiększenia zdolności operacyjnych do prowadzenia działań w terenie górzystym” to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce.


Bezpieczne ferie 2017

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku to temat posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu 9 stycznia br. przewodniczyła wojewoda Ewa Leniart.


Przekazanie specjalistycznego ambulansu

Przekazanie specjalistycznego ambulansu

Do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu trafił nowy ambulans ratunkowy. 8 stycznia w placówce odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia karetki połączona ze spotkaniem opłatkowym z pracownikami COM.


Orszak Trzech Króli 2017

Orszak Trzech Króli 2017

Już po raz piąty ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. 6 stycznia w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Spotkanie z udziałem wiceministra Adama Hamryszczaka

Spotkanie z udziałem wiceministra Adama Hamryszczaka

W Gorzycach 5 stycznia w obecności podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono założenia i planowane efekty inwestycje firmy Federal Mogul sp. z o.o. Nowe inwestycje przedsiębiorstwa są możliwe dzięki rozszerzeniu granic Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. W spotkaniu tym uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski.


Uroczyste ślubowanie policjantów

Uroczyste ślubowanie policjantów

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart pogratulowała policjantom, którzy 4 stycznia br. złożyli uroczyste ślubowanie przyjmując na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby.


Razem bezpieczniej - nabór wniosków

Od 1 stycznia 2017 roku cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów osiedlenia się w Polsce. Możliwość wypłaty świadczeń wprowadziła nowelizacja ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka.


Razem bezpieczniej - nabór wniosków

Trudne warunki atmosferyczne - apel wojewody

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu i gwałtownymi spadkami temperatur w najbliższych dniach, wojewoda podkarpacki apeluje do mieszkańców województwa o zachowanie czujności, a także o wrażliwość i troskę o osoby bezdomne, które nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego.


Powołanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologcznego

Powołanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologcznego

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego Bożenę Guściorę.


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×