Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Komitet

Posiedzenie Komitetu IPN z udziałem wicewojewody

7 grudnia br. odbyło się IV Posiedzenie Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy IPN o. w Rzeszowie, któremu przewodniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


Uroczystość na Politechnice

Uroczystość na Politechnice Rzeszowskiej

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła – nadane postanowieniem Prezydenta RP – odznaczenia państwowe osobom szczególnie zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej. Uroczyste posiedzenie Senatu uczelni było również poświęcone promocjom habilitacyjnym i doktorskim.


Oratorium

Wizyta w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Przemyślu

6 grudnia br. wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch odwiedził Katolicką Świetlicę Profilaktyczno – Wychowawczą „ORATORIUM” Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła w Przemyślu. Ponieważ świetlica obejmuje również opieką dzieci romskie, w spotkaniu brała udział pełnomocnik wojewody podkarpackiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych Małgorzata Majka-Onyszkiewicz.


Fredropol

Przebudowa drogi w gminie Fredropol

Wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch 6 grudnia br. wziął udział w uroczystym otwarciu i poświęceniu zmodernizowanej drogi gminnej Młodowice – Sierakośce.


Konferencja

Krajowy Zasób Nieruchomości - konferencja w Rzeszowie

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja dotycząca Krajowego Zasobu Nieruchomości i innych inicjatyw legislacyjnych Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


Przemyśl dołączył do programu Mieszkanie Plus

6 grudnia do programu Mieszkanie Plus dołączył Przemyśl. Na dwóch sąsiadujących ze sobą działkach miejskich może powstać 150 mieszkań. Podpisanie listu intencyjnego w sprawie inwestycji odbyło się 6 grudnia 2017 r. w Rzeszowie podczas konferencji na temat programu Mieszkanie Plus.


Konferencja

Rozmowy o produktach tradycyjnych w Ładnej z udziałem wicewojewody

W Ładnej koło Tarnowa 4 grudnia br. odbyła się konferencja zorganizowana przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Produktów Wyrobów Wędzonych Tradycyjnych, w którym uczestniczył wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch.


Podpisanie umów

Kolejne środki dla podmiotów leczniczych województwa

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano dziś umowy na inwestycje dla jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem dla podmiotów leczniczych województwa podkarpackiego.


Gratulacje dla strażaków

Gratulacje dla podkarpackich strażaków

Wojewoda Ewa Leniart spotkała się z medalistami XVII Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków Los Angeles 2017, zawodów międzynarodowych i Mistrzostw Polski PSP w roku 2017.


Barbórka

Wicewojewoda na uroczystościach barbórkowych w Jaśle i w Rzeszowie

W Rzeszowie i w Jaśle świętowali pracownicy zakładów gazowniczych i zakładów eksploatacji kruszywa. Tradycyjna „Barbórka” to święto nie tylko górników, ale także ludzi związanych zawodowo z wydobyciem innych paliw kopalnych i geologów.