Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Kreatywność – szkoła po drugiej stronie lustra” – konferencja

Data publikacji: 30 października 2018„Kreatywność – szkoła po drugiej stronie lustra” to temat konferencji wojewódzkiej, która odbyła się 30 października w Rzeszowie.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie kompetencji i efektywności pracy dyrektorów i nauczycieli związanych z twórczym podejściem do edukacji, rozwijaniem innowacyjności i kreatywności uczniów. Podczas konferencji uczestnicy dyskutowali m. in . na temat twórczego podejścia szkoły i nauczycieli do edukacji, nowatorskich narzędzi edukacyjnych, form i metod pracy oraz potrzeb współczesnej szkoły w tym zakresie. Rozmawiano o rodzajach komponentów  kreatywności, rozwijaniu u uczniów kompetencji kluczowych oraz  kompetencji „wychodzenia poza schematy”. Próbowano także odpowiedzieć na pytanie, czym jest myślenie krytyczne, jak otwiera inne perspektywy i w jaki sposób wpływa na kreatywność.

Cieszy mnie udział w konferencji tak licznego grona dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców i pedagogów. To najlepszy dowód na to, że zdajecie sobie Państwo sprawę z tego jak ważne jest to, by współczesna szkoła nie odbiegała od szybko zmieniającego się świata, lecz dostosowując się do nowych warunków nieustannie się modyfikowała i ulepszała. Tylko w ten sposób możliwe będzie odpowiednie przygotowanie uczniów do dorosłego życia i czekających ich wyzwań. Pamiętajmy, że kreatywny uczeń dziś, to w przyszłości kreatywny student, pracownik, obywatel, a tym samym osoba uczestnicząca w innowacyjnym rozwoju całego społeczeństwa – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas otwarcia konferencji.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i odbyło się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Fot. Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.