Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Wojewoda na rozpoczęciu Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

Wojewoda na rozpoczęciu Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

Barwnym korowodem, który przeszedł ulicami Rzeszowa rozpoczął się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W uroczystości otwarcia wydarzenia wzięła udział wojewoda Ewa Leniart.


Wizyta inspektora ochrony roślin

Wizyta głównego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa

Główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa Andrzej Chodkowski przebywał w piątek z wizytą w województwie podkarpackim.


W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim rozmawiano o przejściach granicznych

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie działającego przy wojewodzie podkarpackim Zespołu do spraw Przejść Granicznych.


Otwarcie pracowni akceleratora

Otwarcie Pracowni Akceleratora

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie otwarto Pracownię Akceleratora. 21 lipca w uroczystości z tej okazji wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Posiedzenie zespołu do spraw obszarów wiejskich

Spotkanie na temat rozwoju obszarów wiejskich

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła posiedzeniu Zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie podkarpackim.


Wręczenie promes

16 mln zł dla podkarpackich samorządów

16 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz zabezpieczenia osuwisk. 20 lipca br. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła samorządowcom promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.


220 lat Pieśni Legionów Polskich we Włoszech

20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech.


Gratulacje dla zwycięskiej drużyny

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak pogratulowali zwycięzcom Mistrzostw Polski Urzędów Wojewódzkich w Piłce Nożnej. W tym roku mistrzostwo ponownie zdobyła drużyna PUW.


Spotkanie z samorządowcami

Spotkanie z samorządowcami

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim 18 lipca br. odbyło się spotkanie wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i wicewojewody Piotra Pilcha z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego i administracji zespolonej.


Wicewojewoda z wizytą w Posterunku Państwowej Straży Rybackiej

17 lipca br. wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch spotkał się z komendantem Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie Jerzym Jakubcem i prezesem Elektrowni Wodnej Solina Krzysztofem Majcherem w Posterunku Sezonowym Państwowej Straży Rybackiej w Solinie.