Strzelnica.Straż.1

Nowa inwestycja w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej

6 marca br. podczas wizyty roboczej wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego na Podkarpaciu, w Przemyślu podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowoczesnej strzelnicy. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


77 mln zł dla podkarpackich samorządów

Do podkarpackich samorządów trafi 77 mln zł. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył dziś w Rzeszowie promesy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi.


Spotkanie ze strażakami

Spotkanie wiceministra Jarosława Zielińskiego z podkarpackimi strażakami

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński uczestniczył w spotkaniu z kadrą kierowniczą PSP województwa podkarpackiego.


Jarosław.Kuratorium.6

Zmiany w szkolnictwie zawodowym

Trwa cykl spotkań informacyjnych poświęconych zmianom w oświacie. 5 i 6 marca br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz uczestniczyła w spotkaniach, które odbyły się w Jaśle i Jarosławiu.


Odznaczenia dla prof. Kłaka

Papieskie odznaczenie dla prof. Czesława Kłaka

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości wręczenia odznaczenia papieskiego „Benemereti” prof. Czesławowi Kłakowi.


Spotkanie informacyjne

Spotkanie dotyczące szkolnictwa zawodowego

4 marca br. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie informacyjne na temat zmian w przepisach prawa oświatowego dotyczących szkolnictwa zawodowego.


Bieg Tropem Wilczym

Bieg dla uczczenia Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – w Leżajsku, podobnie jak w całej Polsce, odbył się Bieg Tropem Wilczym. Z uczestnikami wydarzenia spotkała się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Wyklęci.StaraWieś.13

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca br. w Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.


Lubatowianie

XI Edycja "Na Lubatowską Nutę”

2 marca br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz uczestniczyła kolejnej edycji lokalnych występów zespołów ludowych, podczas której wręczyła osobom szczególne zasłużonym odznaczenia państwowe.


Europejskie Forum Rolnicze

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Europejskim Forum Rolniczym, które odbyło się w Jasionce koło Rzeszowa.