Otwarcie nowego budynku

Otwarcie nowej siedziby Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej

Wojewoda Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości otwarcia nowej siedziby Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz sali sesyjnej Rady Powiatu Rzeszowskiego.


Spotkanie z NFZ

Dodatkowe 22 mln zł dla szpitali w województwie podkarpackim

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Robert Bugaj poinformowali o dodatkowej puli środków podczas spotkania z dyrektorami szpitali powiatowych oraz na konferencji z udziałem mediów lokalnych.


Odsłonięcie tablicy

Uczczono pamięć gen. broni Stanisława Maczka

W Rzeszowie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona gen. broni Stanisławowi Maczkowi. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Konferencja PKP PLK

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów

Startuje elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Jednotorowa trasa wyposażona w sieć trakcyjną zapewni kursowanie elektrycznych pociągów. 9 września br. w Rzeszowie odbył się briefing prasowy zorganizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.


Uroczystość w Kątach Trzebuskich

Jubileusz OSP w Kątach Trzebuskich

Ochotnicza Straż Pożarna w Katach Trzebuskich świętuje jubileusz 60-lecia. Uroczystość, która odbyła się 8 września br. była połączona z nadaniem jednostce sztandaru.


Pielgrzymka Służb Mundurowych

XX Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego

8 września do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku przybyła XX Pielgrzymka Służb Mundurowych Województwa Podkarpackiego połączona z XX Dożynkami Powiatowymi.


Jubileusz

80 lat Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. w Nowej Dębie obchodzą 80-lecie istnienia.  7 września w uroczystościach jubileuszowych wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Narodowe Czytanie z udziałem wojewody

Za nami kolejna edycja Narodowego Czytania.  W tym roku – w ramach Prezydenckiej akcji – w całym kraju czytano polskie nowele.  


Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart uczestniczyła w obchodach XIX Powiatowego Dnia Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi Powiatu Rzeszowskiego. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 7 września w Nowej Wsi w gminie Trzebownisko.


Edukacyjny Rajd Motocyklowy szlakiem września 1939 roku na Podkarpaciu

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart spotkała się z uczestnikami tegorocznej edycji edukacyjnego rajdu motocyklowego.