Odznaczenia państwowe dla działaczy ropczyckiej „Solidarności”

- Jest w nas wielka potrzeba wyrażenia wdzięczności wszystkim działaczom „Solidarności”, którzy 40 lat temu, gdy odwaga kosztowała znacznie więcej niż dzisiaj, podjęli decyzję o tym, że nie akceptują ustroju komunistycznego i założyli „Solidarność” - powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w trakcie ropczyckich uroczystości 40-lecia powstania związku.


Rolnicy podziękowali za plony 

W Zawadzie k. Dębicy odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Tegoroczne święto plonów na Podkarpaciu połączono z uroczystościami jubileuszowymi 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie. 


Święto Matki Bożej Rzeszowskiej

Święto Matki Bożej Rzeszowskiej

W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej 12 września br. odbyły się uroczystości odpustowe. Tradycyjnie w tym dniu maiła miejsce pielgrzymka rodzin i służb mundurowych.


Wicewojewoda wręczyła odznaczenia państwowe

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyła odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Starostwa Powiatowego w Leżajsku.


Złożenie kwiatów na grobie Ryszarda Siwca w Przemyślu

Na przemyskim cmentarzu odbyła się uroczystość upamiętniająca Ryszarda Siwca. W wydarzeniu uczestniczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


Konferencja

Strategia walki z ASF - konferencja prasowa

Strategia walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń w województwie podkarpackim to temat dzisiejszej konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.


Konferencja "Europa Karpat"

W dniach 8 – 10 września br. w Karpaczu trwało XXVI Forum Ekonomiczne, w ramach którego miała miejsce konferencja "Europa Karpat". W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.


II edycja Programu ASYSTENT RODZINY na rok 2016

Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacja dotyczącą zamknięcia naboru wniosków na środki z Programu "Centra opiekuńczo -mieszkalne".


Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła odznaczenia państwowe

Medale za Długoletnią Służbę otrzymali dziś wyróżniający się pracownicy Banku PKO SA.


Nowoczesne przedszkole i żłobek powstaną w Stalowej Woli

- Ta inwestycja stawia Stalową Wolę w szeregu miast innowacyjnych, które można pokazywać jako wzór dla innych samorządów naszego regionu - powiedziała wojewoda Ewa Leniart na konferencji, w trakcie której projekt nowej placówki został przedstawiony dziennikarzom.