Życzenia Wojewody

21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Na Podkarpaciu ten wymagający zawód wykonuje niemal 1200 osób.


Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Zagrożenia ze strony ASF i HPAI – obradował WZZK

Aktualna sytuacja związana z wirusem ASF oraz ryzykiem pojawienia się grypy ptaków była tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z regionu oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.


Konferencja wychowawcza

W mikroklimacie rodzinnych trosk - konferencja wychowawcza

O tym, jak ważne jest wsparcie i wspomaganie rozwoju dziecka chorego onkologicznie, doświadczającego hospitalizacji, zmagającego się z trudną dla niego rzeczywistością, a także wsparcie dla jego rodziny rozmawiali uczestniczy e-konferencji wychowawczej.


Wizyta premiera w Stalowej Woli

Premier Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem koreańskiej firmy SKC Wan-Jae Lee w Stalowej Woli. Szef polskiego rządu podczas uroczystości wręczył decyzję o wsparciu budowy fabryki produkującej folię miedzianą. Zakład produkcyjny powstanie w Stalowej Woli.


Zaszczep się w weekend w PUW!

Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym w Rzeszowie, przeprowadzi na terenie urzędu (ul. Grunwaldzka 15) kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. Zapraszamy 20 i 21 listopada w godz. 9.00 – 14.00.


posiedzenie inauguracyjne Komitetu Honorowego obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza

Przygotowania do obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza

W podrzeszowskiej Jasionce odbyło się posiedzenie inauguracyjne Komitetu Honorowego obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.  W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Lekcja patriotyczna dotycząca rodziny Ulmów

O historii rodziny Ulmów podczas partiotycznej lekcji online

Podkarpaccy uczniowie mieli dziś okazję uczestniczyć w patriotycznej lekcji online, zorganizowanej w ramach programu „Niepodległa”. Tematem spotkania była historia rodziny Ulmów z Markowej.


Próba uruchomienia systemów alarmowych

18 listopada br., w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania (KSWSiA) pk. „PATROL- 21”, zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.


Spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej dotyczące prezentacji wojewódtzwa podkarpackiego na Expo w Dubaju

Podkarpacie zaprezentuje się na Expo w Dubaju

W przyszłym roku Podkarpacie zaprezentuje się podczas największego wydarzenia gospodarczego na świecie – EXPO w Dubaju.


Konferencja prasowa na temat przygotowania do zimy

Województwo podkarpackie przygotowane do zimy

O przygotowaniach do zimy rozmawiali dziś członkowie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.  Po wydaniu rekomendacji dla służb, wojewoda Ewa Leniart spotkała się z mediami na briefingu prasowym. – Jak co roku, zgłaszamy pełną gotowość do sezonu zimowego – powiedziała.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×