Nowy Żłobek w Głowience dzięki programowi Maluch+

Dotacja w wysokości 400 tys. zł pozwoliła na utworzenie 16 nowych miejsc opieki w gminie Miejsce Piastowe. W otwarciu żłobka wzięzła udział minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, której towarzyszyły: wiceminister Anna Schmidt-Rodziewicz oraz wojewoda Ewa Leniart.


75. rocznica deportacji mieszkańców Harty na Sybir

Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wzięła udział w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy z nazwiskami mieszkańców Harty aresztowanych przez NKWD w marcu 1945 r. i deportowanych na Sybir. Uroczystość odbyła się 20 września br.


W Latoszynie otwarto Park Zdrojowy. Uzdrowisko coraz bliżej!

W Latoszynie można już skorzystać m.in. z tężni solankowej, pijalni wody siarczkowej, amfiteatru, parku zdrojowego oraz ścieżek na terenie obiektu i w pobliskich lasach. To kolejny element modernizacji i przywracania dawnej świetności niegdysiejszemu uzdrowisku.


Konferencja Funduszu Dróg Samorządowych

Fundusz Dróg Samorządowych w województwie podkarpackim

Wojewoda Ewa Leniart podsumowała realizację kolejnego naboru w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie podkarpackim.


Konferencja prasowa

„Rodzina online. Wychowanie do wartości metodą e-kontaktu (?)” - konferencja

„Rodzina online. Wychowanie do wartości metodą e-kontaktu (?)” – pod takim hasłem odbyła się kolejna konferencja organizowana przez pełnomocnika wojewody podkarpackiego ds. rodzin.


Uroczystość w Mielcu

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej poległych funkcjonariuszy Policji

W Mielcu została odsłonięta tablica upamiętniająca poległych funkcjonariuszy Policji zamordowanych przez sowietów w latach 1939-1940. W uroczystości wzięła udział wojewoda Ewa Leniart.


Inauguracja Wojskowe Centrum Rekrutacji

W Rzeszowie uruchomiono Wojskowe Centrum Rekrutacji

W Rzeszowie zostało uruchomione Wojskowe Centrum Rekrutacji. Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP.


Konferencja poświęcona Pracowniczym Planom Kapitałowym

Polski Fundusz Rozwoju oraz PFR Portal PPK zapraszają na konferencje dla firm poświęcone Pracowniczym Planom Kapitałowym.


Koronawirus na Podkarpaciu - jesienna strategia walki z epidemią

Jesienna strategia walki z koronawirusem to temat dzisiejszej konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.


Narada z administracją zespoloną

Narada z administracją zespoloną

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła naradzie z szefami rządowej administracji zespolonej w województwie podkarpackim.