MSWiA przypomina o obowiązku odśnieżania dachów

W związku z opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.


II edycja Programu ASYSTENT RODZINY na rok 2016

Duże rodziny zyskają jeszcze więcej

Spore zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Od 1 stycznia 2019 r. upoważniająca do wielu zniżek karta przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.


Konsultacje społeczne Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta w Stalowej Woli zapraszają do udziału w spotkaniu konsultacyjnym projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030), które odbędzie się 23 stycznia br. w Stalowej Woli.


Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Rusza Fundusz Dróg Samorzadowych

4 grudnia 2018 roku weszła w życie ustawa z dnia 23 października 2018 roku o Funduszu Dróg Samorządowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2161).


Rusza kolejna odsłona kampanii #mamczasrozmawiac

23 listopada 2018 r. rusza Europejski Tydzień Testowania na HIV, a wraz z nim kolejna odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS "Mam czas rozmawia" (#mamczasrozmawiac), promująca dialog o tym dlaczego, kiedy i po co powinniśmy wykonać test.


Narodowa Wystawa Rolnicza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje w dniach 30 listopada - 2 grudnia br. Narodową Wystawę Rolniczą. Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Zmiany w oddziale paszportowym

Zaproszenie do konsultacji społecznych

Wojewoda podkarpacki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty uprawnione do konsultacji społecznych dotyczących programu współpracy .


Piknik wojskowy "Służymy Niepodległej"

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na pikniki „Służymy Niepodległej”. W naszym województwie wydarzenie odbędzie się w Przemyślu. Początek o godz. 13.00.


Dodatkowa akcja szczepienia lisów

Od 9 do 18 listopada 2018 r. w województwie podkarpackim planowana jest dodatkowa akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie.


Zaproszenie do udziału w pracach komisji

Wojewoda podkarpacki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji opiniującej wnioski do „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020” na 2019 r.