Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Patronat polskiej prezydencji w Radzie UE

Data publikacji: 14 listopada 2024Od 12 listopada można ubiegać się o przyznanie patronatów w związku z polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.

1 stycznia 2025 roku Polska obejmie półroczne przewodnictwo w Radzie UE. W ramach prezydencji będziemy gospodarzem blisko 400 rad, spotkań i konferencji z udziałem przedstawicieli 27 państw.  Jednak nie ogranicza się ona jedynie do wydarzeń organizowanych przez administrację centralną. Chcemy, aby cele naszego przewodnictwa były dyskutowane znacznie szerzej – na wydarzeniach organizowanych przez różnorodne grono instytucji, m.in. samorządy, organizacje obywatelskie, przedsiębiorców, think-tanki, szkoły, etc. Patronat przyznawany przez Ministra ds. Unii Europejskiej, umożliwia włączenie organizowanych wydarzeń do oficjalnego kalendarza polskiej prezydencji w Radzie UE. Aby móc wyraźnie wpisać te inicjatywy w ramy polskiej prezydencji, rozpoczynamy proces zbierania wniosków o nadawanie patronatów Ministra ds. Europejskich Adama Szłapki. Patronat taki, a tym samym również prawo do posługiwania się przy wydarzeniu oficjalnym logo polskiej prezydencji, będą mogły otrzymać projekty, które promują obecność Polski w UE, polską prezydencję, wzmacniają realizację jej celów lub wzbogacają program kulturalny prezydencji.

Wnioski o patronat polskiej prezydencji można składać od 12 listopada 2024 r. do końca marca 2025 roku.

Szczegółowy opis wymogów formalnych oraz procedury znajduje się w „Zasadach przyznawania patronatów”. Więcej informacji wraz z załącznikami tutaj.