"Kręci mnie bezpieczeństwo... w drodze do szkoły"- zapraszamy do Przemyśla

Wojewoda Ewa Leniart i prezydent Przemyśla Robert Choma zapraszają do udziału w akcji edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… w drodze do szkoły”. Impreza odbędzie się w sobotę 30 września w Przemyślu.


Start rządowego programu Otwartych Stref Aktywności (OSA)

Rusza rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Na nowy program, po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce, Ministerstwo Sportu i Turystki w ciągu dwóch lat przeznaczy 100 mln zł.


Jesienna akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.


Komunikat

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami

W ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów z MRPiPS.


Rodzina 500 plus

500 plus na nowy okres

Od 1 sierpnia można składać wnioski na nowy okres świadczeniowy dla programu "Rodzina 500+". Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres.


Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

Wojewoda podkarpacki ogłasza nabór wniosków na budowę, rozbudowę, przebudowę lub remont dróg lokalnych realizowanych w 2018 r. w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.


Zmiany w oddziale paszportowym

14 sierpnia urząd nie pracuje

Wszystkich klientów Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie informujemy, że w poniedziałek 14 sierpnia urząd nie pracuje.


sygnał alarmowy

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

We wtorek 1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.


Kampania MSWiA

Kampania "Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018"

Zbliża się 100. rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszając Polaków do wspólnego zaprojektowania nowego paszportu, chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, którzy przelewali krew za wolność Polski – powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak podczas inauguracji kampanii społecznej „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018”. Głosować można na stronie zaprojektujpaszport.gov.pl do 10 września br.