Fundusz Dróg Samorządowych – nabór wniosków

Data publikacji: 27 lutego 2019Wojewoda podkarpacki ogłasza nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Program rozwoju infrastruktury drogowej - nabór wniosków

 Województwo podkarpackie otrzyma w 2019 r. w ramach funduszu rekordową kwotę 270 222 785,17 zł na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych.

Z tej kwoty 74,8 mln zł zarezerwowane jest dla zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach naboru z roku 2018 r. 

Tym samym kwota środków przeznaczonych w ramach ogłaszanego naboru wynosi:

 – 97 702 314,59 zł. na zadania gminne,

– 97 702 314,58 zł. na zadania powiatowe.

W tym limit środków na zadania wieloletnie 66 561 942,34 zł.

Gminy oraz powiaty mogą składać wnioski dotyczące poprawy infrastruktury dróg gminny i powiatowych, w tym przebudowy skrzyżowań z drogami wyższej kategorii oraz poprawy infrastruktury obiektów mostowych znajdujących się w ciągu dróg lokalnych.  Komunikat o naborze wniosków wraz z niezbędnymi dokumentami został opublikowany 14 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej. Szczegóły tutaj.

Nabór wniosków będzie trwał 30 dni od daty publikacji ogłoszenia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

×