17 lutego 2026 r.
Święto pracowników służby cywilnej. Wojewoda wręczyła medale
17 lutego obchodzimy Dzień Służby Cywilnej – święto ustanowione nowelizacją ustawy o służbie cywilnej z 2023 roku. Data ta nawiązuje do rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej ustawy o państwowej służbie cywilnej z 17 lutego 1922 roku, która powołała do życia korpus służby cywilnej. To szczególny dzień, w którym podkreśla się znaczenie rzetelnej, bezstronnej i profesjonalnej pracy urzędników administracji rządowej oraz ich wkład w sprawne funkcjonowanie państwa.