
Konferencja na temat polsko-słowackich inwestycji drogowych
O polsko-słowackich inwestycjach w kontekście poprawy połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T rozmawiali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. W wydarzeniu wziął udział II wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.

Ambasadorowie USA z wizytą na Podkarpaciu
Ambasador USA przy programie żywnościowym ONZ Cindy McCain oraz ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński odwiedzili dziś Podkarpackie. Wizyta miała związek z trwającym kryzysem uchodźczym wywołanym rosyjską agresją na Ukrainę.

Szkolenia przygotowujące do składania wniosków do programu "Koalicje dla Niepodległej"
Biuro Programu Niepodległa zaprasza pracowników samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line przygotowujących do składania wniosków w programie dotacyjnym „Koalicje dla Niepodległej".

Mali pacjenci z Ukrainy znaleźli schronienie na Podkarpaciu
26 karetek wzięło udział w transporcie niepełnosprawnych dzieci z Krzywego Rogu z obwodu dniepropietrowskiego na Ukrainie. Łącznie, wieczornym pociągiem do Przemyśla dotarło ponad sto osób.

Narada wojewody z administracją zespoloną
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła naradzie z szefami zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich.

Rozmowa szefów terenowych administracji rządowych
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart rozmawiała z przewodniczącym Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Maksymem Kozickim.

OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI POLAKOW RATUJĄCYCH ŻYDÓW POD NIEMIECKĄ OKUPACJĄ
24 marca br. w Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Udział w uroczystości wzięła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Sprostowanie
W artykułach zamieszczonych w dzienniku „Super Nowości” opublikowanych 24 i 25 marca br. pojawia się szereg sugestii, że wojewoda podkarpacki oraz służby administracji państwowej nie są zaangażowane w pomoc uchodźcom przybywających do Polski z terytorium Ukrainy. Są to stwierdzenia nieprawdziwe.

Otwarcie Parku im. Aleksandra Ładosia
24 marca - w Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacja niemiecką – odbyła się uroczystość otwarcia zrewitalizowanego Parku Miejskiego w Głogowie Małopolskim. Obiekt otrzymał imię Aleksandra Ładosia - dyplomaty, który w czasie II wojny światowej zorganizował grupę konspiratorów ratujących Żydów.

Zaangażowanie organizacji wolontariackich w pomoc uchodźcom
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała dziś w Przemyślu dotychczasową współpracę administracji rządowej z organizacjami pozarządowymi.