Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Obchody 250. rocznicy Konfederacji Barskiej

28 lutego w Rzeszowie odbyły się uroczystości związane z 250. rocznicą zawiązania konfederacji w Barze. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.


Konferencja prasowa

Koordynacja świadczeń rodzinnych i wychowawczych - konferencja prasowa

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się w przedstawicielami mediów lokalnych, aby przedstawić kwestie związane z koordynacją świadczeń rodzinnych i wychowawczych.


Szkolenie z koordynacji systemów świadczeń zabezpieczenia społecznego

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 27 lutego br. odbyło się spotkanie szkoleniowe dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.


Promesy w Leżajsku

Wręczono promesy w ramach programu Maluch+

Promesy dotacji w ramach programu Maluch+ 2018 wręczył dziś podkarpackim samorządom podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk. Gospodarzem spotkania była gmina Leżajsk.


Uroczystość w Przeworsku

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Przeworsku

W Przeworsku odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu wzięli udział wicewojewoda Lucyna Podhalicz oraz dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcin Zaborniak.


Uroczystość w Stalowej Woli

Otwarcie nowoczesnego lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Stalowej Woli

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli uroczyście oddano do użytku nowe lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda Lucyna Podhalicz.


Przekazanie gammakamery

Nowa gammakamera w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym

W Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym w Rzeszowie uroczyście oddano do użytku gammakamerę zakupioną dzięki dofinansowaniu z rezerwy ogólnej budżetu państwa. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda Ewa Leniart.


Konferencja

Rodzina online - konferencja naukowa

Jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych? – na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy drugiej części konferencji „Rodzina online”.


100 wydarzeń na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Wojewódzkie władze rządowe i samorządowe wyszły z inicjatywą pn. „100 wydarzeń na 100-lcie odzyskania Niepodległości”. W związku z tym wojewoda i marszałek zwrócili się do podkarpackich samorządów o zgłaszanie planowanych wydarzeń związanych z tą wyjątkową rocznicą.