Spotkanie z mieszkańcami Sokołowa Małopolskiego

Data publikacji: 16 marca 2017W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 15 marca br. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Sokołowa Małopolskiego w sprawie budowy łącznika pierwszego etapu drogi ekspresowej S-19 do drogi krajowej nr 19.

Spotkanie z mieszkańcami Sokołowa Małopolskiego

Spotkaniu przewodniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wzięli w nim udział poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, zastępca dyrektora ds. Inwestycji rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Sowa, burmistrz Sokołowa Małopolskiego Andrzej Ożóg oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW Kamila Piech.

Decyzja o zezwoleniu na realizację pierwszego etapu drogi ekspresowej S-19 na odcinku Węzeł Sokołów Młp. – Stobierna została wydana przez Wojewodę Podkarpackiego 10 lipca 2015 r. W trakcie spotkania zostały przedstawione i wysłuchane racje zainteresowanych stron dotyczące spornego odcinka drogi – budowy łącznika drogi wojewódzkiej i S-19.

Kwestia budowy łącznika nie została ostatecznie rozwiązana na spotkaniu i będzie przedmiotem ustaleń w najbliższym czasie. Budowa drogi S-19 do granicy z województwem lubelskim ma być zakończona w 2020 r.