Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Solidarność Oświaty i Wychowania na drodze do wolności polskiej szkoły – debata

Data publikacji: 26 października 2022O historycznej roli „Solidarności Oświaty i Wychowania” w naprawie polskiej szkoły i kształtowaniu jej przyszłości rozmawiali uczestnicy debaty odbywającej się w ramach projektu „Nauczyciele w służbie Niepodległej”.

Debata z udziałem młodzieży

Pasjonująca rozmowa świadków historii i uczniów szkół średnich odbyła się w Filharmonii Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która wygłosiła wykład dotyczący m. in. kształtowania się pokolenia Solidarności, który był podsumowaniem dzisiejszego spotkania międzypokoleniowego.

– Reprezentujecie młodzież, która umie i nie boi się dyskutować – to jest bardzo ważne – powiedziała wojewoda do zgromadzonych uczniów. – Ważne jest też umiejętne i odpowiedzialne korzystanie z wolności, za którą walczyli inni, płacąc wysoką cenę – dodała.

W gronie panelistów – świadków historii znaleźli się Stanisław Alot, Jerzy Bieńkowski, Katarzyna Milcarek-Mróz oraz Grzegorz Walicki

Oprawę muzyczną wydarzenia przygotowali nauczyciele i  uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

Panel został zorganizowany w ramach zainicjowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty projektu „Nauczyciele w służbie Niepodległej”.