Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą na Podkarpaciu

Data publikacji: 12 września 2018We wtorek Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Leżajska. W spotkaniu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska zapewniał, że ważne jest to, żeby państwo pamiętało o obywatelach, a także żeby obywatele czuli, że państwo o nich pamięta. Zaznaczył, że Leżajsk jest tak samo ważny, jak inne miasta w tym te największe, ponieważ zamieszkują je Polacy, którzy ciężko pracują, płacą podatki i są wiernymi obywatelami Rzeczypospolitej, których rodzice bardzo często płacili ciężką daninę krwi za to, żeby Polska mogła wrócić na mapę, żeby mogła istnieć. 

 

– Życzę Wam, żeby wszystkie te zobowiązania, które zostały podjęte przeze mnie i przez rząd zostały w jak największym stopniu wypełnione – zwrócił się do mieszkańców Leżajska Prezydent, dodając, że dużą część z nich już się udało spełnić. Wspomniał miedzy innymi o obniżeniu wieku emerytalnego i programie 500 plus. 

 

W Leżajsku Prezydent Andrzej Duda spotkał się też z Henrykiem Atemborskim, pseudonim „Pancerny” – żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych Brygady Świętokrzyskiej, który odznaczony został w ubiegłym roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent złożył także kwiaty przed Pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 1940 r. oraz Katastrofy Smoleńskiej 2010 r.  

 

Fot. Kancelaria Prezydenta RP, UMWP