Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Udostępnianie dzienników urzędowych

Udostępnianie dzienników urzędowych lub zawartych w nich aktów normatywnych i innych aktów prawnych.

 

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie udostępnia się nieodpłatnie w formie elektronicznej :

  • zbiór Dziennika Urzędowego Województwa Podkarpackiego wraz z elektronicznym skorowidzem lub zawarte w nim akty normatywne i inne akty prawne (od 2005 roku),
  • Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej i Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” lub zawarte w nich akty normatywne i inne akty prawne, w tym orzeczenia,
  • zbiory Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej w języku polskim,

zwane dalej „dziennikami urzędowymi”

  • do wglądu i pobrania w formie dokumentu elektronicznego – na stronie internetowej Urzędu,
  • do wglądu w postaci elektronicznej w godzinach pracy Urzędu:
    • na stanowisku pracy w Biurze Obsługi Klienta, na parterze w siedzibie Urzędu,
    • na wyznaczonych stanowiskach pracy w delegaturach Urzędu.

 

Ww. dzienniki urzędowe lub zawarte w nich akty normatywne i inne akty prawne, z wyjątkiem Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, udostępnia się w PUW również za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub informatycznych nośników danych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, stosownie do wniosku zainteresowanego podmiotu, na zasadach i w trybie określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.).

Środki komunikacji elektronicznej to rozwiązania techniczne, w tym urządzenia teleinformatyczne i współpracujące z nimi narzędzia programowe, umożliwiające indywidualne porozumiewanie się na odległość przy wykorzystaniu transmisji danych między systemami teleinformatycznymi.
W procesie udostępniania dzienników urzędowych, PUW wykorzystuje następujące środki komunikacji elektronicznej: pocztę elektroniczną i platformę ePUAP.

Informatyczny nośnik danych to materiał lub urządzenie służące do zapisywania, przechowywania i odczytywania danych w postaci cyfrowej.
W procesie udostępniania dzienników urzędowych, PUW wykorzystuje wyłącznie własne płyty CD i DVD.
Pobiera się opłatę pokrywającą koszt użytych przez Urząd informatycznych nośników danych ustaloną dla sposobów udostępniania informacji publicznej w PUW.

 

Udostępnianie ww. dzienników urzędowych z wykorzystaniem informatycznych nośników danych zapewnia Biuro Obsługi Klienta Urzędu:

tel.: 17 867-18-03, 17 867-18-06
e-mail: bok-puw@rzeszow.uw.gov.pl

Natomiast udostępnianie Dziennika Urzędowego Województwa Podkarpackiego z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewnia Wydział Prawny i Nadzoru:

tel.: 17 867-12-43
e-mail: p@rzeszow.uw.gov.pl

 

Ww. dzienniki urzędowe lub zawarte w nich akty normatywne i inne akty prawne mogą zostać wydane w PUW w postaci wydruku.

Sporządzenie wydruku i jego wydanie następuje w Biurze Obsługi Klienta.

Pobiera się opłatę za sporządzenie i wydanie wydruku. Cena arkusza wydruku pokrywa wyłącznie koszty wydruku.