Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konkurs na modernizację placówek psychiatrycznych

Data publikacji: 2 kwietnia 2024Ministerstwo Zdrowia ogłasza konkurs na dofinansowanie placówek medycznych zajmujących się opieką psychiatryczną dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Na kwotę aż 3 miliardów złotych.

Napis "Ogłoszenie o konkursie SIS nabór wniosków trwa do 31 sierpnia 2024 r. " umieszczony na granatowym tle

Pieniądze trafią do placówek oferujących stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Dotyczy to zarówno tych dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Fundusze wykorzystane zostaną na budowę, modernizację i nowoczesne wyposażenie. Inwestycje mają się przełożyć m.in. na skrócenie oczekiwania na wizytę lub hospitalizację. Stare, zniszczone budynki zostaną zastąpione przez nowe, dostosowane do potrzeb diagnostyki i leczenia pacjentów psychiatrycznych. Wieloosobowe sale ze wspólnymi łazienkami na korytarzu zostaną zastąpione 1-3 osobowymi z osobną toaletą. Zostanie kupiony nowoczesny sprzęt wspomagający proces diagnostyki i leczenia.

Nabór wniosków rozpocznie się 6 maja i będzie trwał do 31 sierpnia br. Wnioskodawcy mają zatem aż blisko 2 miesiące na dopełnienie wszelkich formalności w celu ubiegania się o dofinansowanie.

Wszelkie informacje dotyczące wymogów, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie, są dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Pracownicy resortu będą pełnić dyżury telefoniczne udzielając informacji o konkursie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12 do 14 pod numerami telefonu: 734 827 520, 539 147 685, 883 841 571 oraz za pośrednictwem adresu e-mail: FM.infrastruktura.strategiczna@mz.gov.pl.

W dniach 6 maja, 19 lipca oraz 23 sierpnia 2024 r. odbędą się webinaria informacyjno-szkoleniowe.