Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konsultacje dla organizacji pozarządowych w sprawie projektu zarządzenia

Data publikacji: 26 marca 2024Wojewoda Podkarpacki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty uprawnione do konsultacji społecznych dotyczących projektu Zarządzenia Wojewody Podkarpackiego dotyczących zmiany Zarządzenia nr 231/2023 Wojewody Podkarpackiego  z dnia 20 listopada 2023 r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Wojewody Podkarpackiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej w 2024 r.”

Wojewoda Podkarpacki zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia  24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 z późn. zm.) do konsultacji społecznych dotyczących projektu Zarządzenia nr …….. Wojewody Podkarpackiego  z dnia……… 2024 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 231/2023 Wojewody Podkarpackiego  z dnia 20 listopada 2023 r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Wojewody Podkarpackiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej w 2024 r.”, polegających na:

  • zgłaszaniu uwag do ww. projektu zarządzenia na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia, w terminie 14 dni od dnia ukazania się informacji o konsultacjach społecznych, drogą e-mail na adres: s@rzeszow.uw.gov.pl,
  • uczestnictwie w spotkaniu konsultacyjnym mającym na celu sfinalizowanie prac nad ww. projektem zarządzenia, które zostanie zorganizowane w dniu 12 kwietnia 2024 r. w budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (Sala Klubowa) o godz. 1000.

Zakres planowanych zmian obejmuje rozszerzenie cz. 7 „Programu współpracy Wojewody Podkarpackiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej w 2024 r.”, tj. priorytetowych zadań publicznych.

Powyższa zmiana podyktowana jest  niepokojącym wzrostem identyfikacji zagrożeń w sieci względem dzieci i młodzieży. 

                                                               

Pliki do pobrania: