Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Współczesne wyzwania dla gospodarki tematem konferencji naukowej w Rzeszowie

Data publikacji: 22 listopada 2022O współczesnych wyzwaniach dla gospodarki rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się kwestie dotyczące badań koniunktury w sektorze przedsiębiorstw  niefinansowych, sytuacji makroekonomicznej w Polsce i na świecie w świetle listopadowej projekcji NBP, bezpieczeństwa energetycznego, czy wpływu uchodźców z Ukrainy na gospodarkę Podkarpacia.

– Czasy, w których przyszło nam żyć są pełne niepokoju i ogromnych wyzwań. Z jednej strony czas związany z ograniczeniami epidemicznymi powodował nadzwyczajne okoliczności prowadzenia działalności gospodarczej  i wywarł niewątpliwie skutek w wymiarze gospodarczym – regionalnym  i krajowym. Obecnie zmagamy się z kryzysem związanym z wojną, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Bardzo ważne jest to, by o tych wyzwaniach czasu obecnego rozmawiać i skutecznie je diagnozować – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.

Konferencja została zorganizowana przez Uniwersytet Rzeszowski u Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie.