UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NOWYCH FUNKCJONARIUSZY

Data publikacji: 10 sierpnia 202252 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu. Słowa roty funkcjonariusze wypowiedzieli w obecności wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej.

9 sierpnia br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyło się uroczyste ślubowanie 60 nowych funkcjonariuszy Policji.

Nowi funkcjonariusze po wypowiedzeniu roty ślubowania odebrali legitymacje służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, insp. Stanisława Sekuły. Gratulacje i życzenia przekazała również Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego. 

Nowi funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny. – Aby zostać policjantami musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Wśród nowych 52 funkcjonariuszy jest 18 kobiet. Za kilka dni wyjadą do szkół policji na szkolenie podstawowe. Po adaptacji zawodowej rozpoczną służbę w komendach miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×