Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - relacja online
Zapraszamy do obejrzenia uroczystości online z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody odbywają się przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy alei Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na palcu budowy drogi ekspresowej S19
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził Podkarpacie, gdzie wizytował budowę drogi ekspresowej S19. Na placu budowy węzła Sokołów Małopolski Północ nie krył zadowolenia z tego, w jakim tempie postępują prace.
Poprawa infrastruktury przeciwpowodziowej
Podsumowanie działań realizowanych przez Wody Polskie w odniesieniu do infrastruktury przeciwpowodziowej oraz określenie planów w zakresie ochrony przeciwpowodziowej, która jest niezwykle istotna dla naszego regionu to główne tematy dzisiejszego briefingu wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i dyrektora RZGW w Rzeszowie Małgorzaty Wajdy.
Premier wskazał komisarza
Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka do pełnienia obowiązków prezydenta Rzeszowa do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.
Wojewoda członkiem Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w posiedzeniu Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale IPN w Rzeszowie.
Zaproszenie do udziału w pracach komisji opiniującej
Wojewoda podkarpacki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji opiniującej wnioski do „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” na 2021 r.
NFZ o wyjazdowych punktach szczepień
Kwestiom związanym z transportem do punktów szczepień przeciw COVID-19 oraz tzw. wyjazdowym punktom szczepień była poświęcona dzisiejsza konferencja prasowa zorganizowana przez Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Rzeszowie.
Rocznica porozumień rzeszowsko-ustrzyckich
Samo zawarcie porozumień o takiej treści, jak też szybkie zarejestrowanie rolniczej „Solidarności” były już wielkimi sukcesami. W istocie władza przyznała, że Polacy kategorycznie odrzucają ustrój, nakazany z Moskwy. Ostatecznie solidarny opór doprowadził do upadku reżimu, a działacze NSZZ RI i – szerzej – mieszkańcy wsi polskiej mieli w tym historycznym przełomie ogromny i bezcenny udział – pisał do uczestników uroczystości prezydent Andrzej Duda.
Debata studencka na temat znaczenia "Porozumień rzeszowsko-ustrzyckich"
Mija 40 lat od podpisania „Porozumień rzeszowsko-ustrzyckich”. O znaczeniu tamtych wydarzeń, które stały się symbolem walki rolników o swoje prawa dyskutowali dziś uczestnicy debaty, organizowanej przez Koło Naukowe Powszechnej Historii Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Debata online dotycząca "Porozumień rzeszowsko-ustrzyckich"
Zapraszamy do wysłuchania debaty online dotyczącej „Porozumień rzeszowsko-ustrzyckich”. O znaczeniu tamtych wydarzeń będą dyskutować uczestnicy Koła Naukowego Powszechnej Historii Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.