Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Młodzi posłowie u wojewody

Data publikacji: 20 czerwca 2017Młodzi posłowie, którzy uczestniczyli w tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży spotkali się 19 czerwca z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart.

Młodzi posłowie u wojewody

Do  XXIII sesji z Podkarpacia zakwalifikowało się 28 osób z 12 podkarpackich szkół. Najlepszy rezultat uzyskali uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół w Rzepedzi. Wysoko oceniono również zadania rekrutacyjne wykonane przez uczniów: Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle,  Zespołu Szkół Gimnazjum im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem,  Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie oraz  I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

Posłem na sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży mógł zostać każdy młody człowiek z gimnazjum i szkoły średniej pod warunkiem, że  nie  uczestniczył w poprzednich sesjach. W ramach projektu uczniowie wykonują związane z tematyką sesji aktywności społeczne. Relację z ich przebiegu zamieszczają następnie na specjalnej platformie internetowej. W tegorocznej rekrutacji wyłoniono 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac był udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca br. w charakterze posłanki lub posła. Dodatkowo dwa najlepsze zespoły z każdego województwa wzięły udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbywają się w dniach 13 i 14 maja br. Myślą przewodnią tegorocznej XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży i zadania rekrutacyjnego  była „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.

Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży była Kancelaria Sejmu, natomiast współorganizatorami – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Pamięci Narodowej.