Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Konkurs – realizacja zadań na rzecz osób bezdomnych

Data publikacji: 22 kwietnia 2022150 tys. zł przeznaczył w tym roku Wojewoda Podkarpacki na realizację zadań na rzecz osób bezdomnych.

Ogłoszony 22 kwietnia 2022 r. konkurs skierowany jest  do organizacji pozarządowych, niebędących jednostkami sektora finansów publicznych lub przedsiębiorstwami, instytucjami badawczymi, bankami i spółkami prawa handlowego będącymi państwowymi lub samorządowymi osobami prawnymi i innych podmiotów uprawnionych, prowadzących działalność w zakresie wsparcia osób bezdomnych.

Oferenci mogą starać się o dofinansowanie działań osłonowych, profilaktycznych i aktywizujących. Dotacja może zostać wykorzystana m. in. na: prowadzenie prac remontowych pomieszczeń użytkowych schronisk/noclegowni/ogrzewalni, zakup niezbędnego wyposażenia placówki, finansowanie kosztów bieżących utrzymania placówki, zakup środków higienicznych i opatrunkowych, odzieży, obuwia, bielizny osobistej i pościelowej, kołder, koców itp., aktywizację społeczno-zawodową osób bezdomnych oraz wspieranie działań mających na celu usamodzielnianie osób bezdomnych przebywających w placówkach.

Oferty należy składać w kancelarii ogólnej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie (pokój nr 27) lub przesłać drogą pocztową listem poleconym na adres: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów (liczy się data stempla pocztowego),  w terminie 21 dni od daty ukazania się ogłoszenia, tj. do dnia  13 maja 2022 r.