Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

VII edycja Konkursu Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae (2023)

Data publikacji: 17 kwietnia 2023Wojewoda Podkarpacki, przy współpracy z Pełnomocnikiem do spraw Rodzin, zaprasza do udziału w VII edycji Konkursu Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae (2023).

Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, działających na terenie województwa podkarpackiego. Przyjmuje za cel uhonorowanie tych samorządowców, którzy jako liderzy podejmują i skutecznie realizują działania o charakterze prorodzinnym; którzy swoją pracą i efektami tej pracy potwierdzają odpowiedzialną służbę na rzecz rodzin.

Zwycięzcy, którzy zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu otrzymają Honorowy Certyfikat/Tytuł: Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie – Amicus Familiae.

Zasady Konkursu przewidują, że zgłoszeń danej osoby dokonują jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do organizatora wypełnionego zgłoszenia do Konkursu.

W uzasadnieniu wnioskodawcy zobowiązani są wskazać konkretne działania podejmowane przez daną osobę w zakresie wsparcia i pomocy rodzinie, a także wskazać stałe efekty tych działań dla społeczności lokalnej.

Ocena przesłanych wniosków i rekomendacji będzie dokonana przez Komisję powołaną przez Wojewodę Podkarpackiego na wniosek Pełnomocnika Wojewody Podkarpackiego do spraw Rodzin. Wyniki Konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli:  

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

Pliki do pobrania: