FIO 2019: Więcej mocy dla lokalnych społeczników z Podkarpacia

Data publikacji: 24 kwietnia 2019Lokalne, oddolne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tym roku w województwie podkarpackim dzięki FIO zostanie zrealizowanych 7 wyjątkowych projektów.

„Wilczy apetyt na kulturkę” w Komańczy czy „Hip Hop łączy – cykl szkoleń i warsztatów dla lokalnej społeczności i przyszłych liderów” w Rzeszowie – to przykłady projektów, które uzyskały dofinansowanie w edycji 2019 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Łączna suma dotacji w województwie podkarpackim to 864 986,99 zł. Środki przyznane z FIO pozwolą organizacjom na realizację wielu potrzebnych, ciekawych i często niestandardowych działań.

Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności, który w tym roku zorganizował ten konkurs dotacyjny po raz drugi. Najnowsze edycje 2018 i 2019 FIO to zupełnie nowa odsłona Programu – dzięki zmianie strategicznych kryteriów oceny większe szanse na uzyskanie dotacji otrzymały organizacje małe, młode i z mniejszych miejscowości. Dodatkowo, uproszczone procedury składania wniosków ułatwiają nowicjuszom start w konkursie. W niedawno zakończonej edycji FIO 2019 ponad 200 organizacji z całego kraju otrzymało środki na realizację ciekawych i inspirujących projektów oraz na własny rozwój.

Pliki do pobrania: