„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

Data publikacji: 17 października 2018Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje kampanię rekrutacyjną do Wojska Polskiego pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Głównym celem MON jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy, jakie niesie służba wojskowa oraz na korzyści z niej wynikające dla rozwoju osobistego i zawodowego człowieka. Celem jest także zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej), w służbie zawodowej, w rezerwie, czy w służbie terytorialnej oraz we wszystkich korpusach osobowych – szeregowych, podoficerów i oficerów.

Kampania będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. 

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej mon.gov.pl/zostan-zolnierzem .

Pliki do pobrania: