Spotkanie konsultacyjne

Data publikacji: 24 kwietnia 2018Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaprasza 25 kwietnia br. mieszkańców wymienionych w komunikacie gmin na konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia części ich obszarów do Rzeszowa.

Wojewoda Podkarpacki zawiadamia, że w związku z otrzymaniem dwóch wniosków Rady Miasta Rzeszowa, dotyczących:

1)    przyłączenia do obszaru miasta dziewięciu sołectw lub ich części z czterech gmin powiatu rzeszowskiego:

  1. a) z gminy Tyczyn – obszaru sołectwa Matysówka,
  2. b) z gminy Boguchwała – części obszaru sołectwa Racławówka,
  3. c) z gminy Głogów Małopolski – obszaru sołectw: Miłocin i Podgwizdów Nowy,
  4. d) z gminy Trzebownisko – obszaru sołectw: Zaczernie, Nowa Wieś, Jasionka, Tajęcina oraz części obszaru sołectwa Trzebownisko;

2)    połączenia gminy miasto Rzeszów z gminą Krasne

– 25 kwietnia 2018 r. o godz. 13.30 w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15, odbędzie się spotkanie konsultacyjne przed wydaniem opinii i przekazaniem przedmiotowych wniosków ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej (zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2001 r. w sprawie trybu postępowania przy składaniu wniosków dotyczących tworzenia, łączenia, dzielenia, znoszenia i ustalania granic gmin, nadawania gminie lub miejscowości statusu miasta, ustalania i zmiany nazw gmin i siedzib ich władz oraz dokumentów wymaganych w tych sprawach – Dz.U. z 2014 r. poz. 310), na które zaprasza się mieszkańców ww. gmin.

 

Ze względu na ograniczone możliwości sali, która mieści około 200 osób oraz duże zainteresowanie tematem spotkania, informujemy, że decyduje kolejność przybycia.  

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z polityką prywatności serwisu.

×