Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Rzeszowskie Obchody Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie

Data publikacji: 3 kwietnia 2017Rzeszowskie Obchody Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie odbywać się będą w tym roku w Rzeszowie w dniach 4 - 6 kwietnia. Celem podejmowanych działań ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie wiedzy na temat osób ze spektrum autyzmu oraz ich diagnozy, terapii i leczenia.

Rzeszowskie Obchody Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie

Rzeszowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS będzie informowało w tych dniach o realizacji praw dzieci niepełnosprawnych, sposobie zaspokajania szczególnych potrzeb rehabilitacyjnych, terapeutycznych i społecznych osób dotkniętych autyzmem, umożliwieniu rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawie dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla osób z autyzmem i ich rodzin.

Hasło przewodnie „Autyzm – Rozumiem, Wspieram, Pomagam” ma wzbudzić ciekawość i sprowokować mieszkańców Rzeszowa do rozmowy na temat autyzmu. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS.

http://solisradius.pl/