Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Rodzina 800+. 1 lutego rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy

Data publikacji: 2 lutego 20241 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 800+, który będzie obowiązywał od 1 czerwca br. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Od 1 lutego br. rodzice i opiekunowie będą mogli składać wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 800+ na nowy okres świadczeniowy, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 roku.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o wypłatę świadczenia będzie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Do dyspozycji rodziców i opiekunów będą 4 kanały:

  • Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • Platformę PUE ZUS
  • aplikację mobilną mZUS
  • bankowość  elektroniczną

Świadczenie comiesięczne wypłacane jest w wysokości 800 zł i przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Jest ono realizowane niezależnie od osiąganych dochodów rodziny.

Ważne terminy

Termin wypłaty świadczenia zależy od daty złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wnioski między 1 lutego a 30 kwietnia br., otrzymają pieniądze do 30 czerwca br. Jeśli wniosek zostanie złożony w maju, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci pieniądze do 31 lipca 2024 r. wraz z wyrównaniem kwoty od czerwca.

Realizowanie wniosku w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego przez ZUS odbywa się w formie elektronicznej. Przyznanie świadczenia 800+ odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany przez wnioskodawcę konto bankowe.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Informacje na temat programu dostępne tutaj.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.