Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Bramka SMS

Bramka SMS

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Rzeszowie działa bramka SMS przeznaczona do przyjmowania zgłoszeń alarmowych od osób niesłyszących. Usługa jest udostępniana niepełnosprawnym słuchowo z terenu województwa podkarpackiego.

Zgłoszenia alarmowe kierowane drogą SMS-ową do CPR w Rzeszowie powinny dotyczyć wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia nagłego zagrożenia życia lub zdrowia, w tym aktu przemocy, a także nagłego zagrożenia środowiska lub mienia oraz zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Osoby niesłyszące, które chciałyby skorzystać z usługi bramki SMS uruchomionej w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie proszone są o dobrowolne wypełnienie i złożenie oświadczenia za pośrednictwem lokalnej organizacji działającej na rzecz osób głuchych i niedosłyszących, pocztą lub bezpośrednio do sekretariatu Wydziału Ratownictwa Medycznego i Powiadamiania Ratunkowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Po potwierdzeniu autentyczności danych zainteresowane osoby zostaną wpisane do specjalnej bazy danych i otrzymają SMS z CPR w Rzeszowie z numerem, pod którym odbierane będą zgłoszenia alarmowe.  Ten numer powinien zostać widocznie oznaczony w telefonie.

Osoba niesłysząca, która znajdzie się w sytuacji zagrażającej jej życiu, zdrowiu lub mieniu, albo kiedy będzie świadkiem sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu innej osoby albo środowiska powinna wysłać wiadomość na numer bramki SMS w CPR w Rzeszowie.

Operator numeru alarmowego przyjmie zgłoszenie wysłane wiadomością SMS, uzupełni je o informacje znajdujące się we wspomnianej bazie danych i przekaże do służb ratowniczych.

 

Adres pocztowy do korespondencji:

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Wydział Ratownictwa Medycznego i Powiadamiania Ratunkowego

ul. Grunwaldzka 15
35-959 Rzeszów

 

Pliki do pobrania: